„Bałam się”. Aleksandra Domańska opowiedziała o emocjach związanych z książką Korwin-Piotrowskiej

„Wszyscy wiedzieli” to odważna pozycja, która pokazuje, do jakich nadużyć doszło w teatrach oraz szkołach teatralnych. Jedną z bohaterek książki jest Aleksandra Domańska. Aktorka szczerze przyznała, że było to dla niej wyjątkowo trudne wyzwanie.

Karolina Korwin-Piotrowska udostępniła relację Aleksandry Domańskiej

Karolina Korwin-Piotrowska udostępniła relację Aleksandry Domańskiej Źródło: AKPA, Instagram, fot: AKPA, Karolina Korwin-Piotrowska

d2al67v

Po tym, jak Anna Paliga zdała swoją relację z tego, co przeszła studiując na łódzkiej filmówce, rozpętała się prawdziwa burza. Po oświadczeniu aktorki, odwagi, aby przyznać, że takich nadużyć było więcej, nabrało wiele absolwentek i absolwentów polskich szkół teatralnych.

To z kolei stało się impulsem dla Karoliny Korwin-Piotrowskiej do tego, aby oddać głos ofiarom i rozprawić się z niesprawiedliwością, jakiej doświadczyły. Jedną z rozmówczyń dziennikarki była Aleksandra Domańska, która przyznała się na Instagramie, że trudno zniosła publikację rozmowy. Aż do momentu, kiedy w końcu przeczytała całość.

„Bałam się powrotu tych emocji”

Aleksandra Domańska dodała niedawno poruszającą relację dotyczącą tego, dlaczego nie promowała książki Korwin-Piotrowskiej, choć zapis jej wspomnień również pojawił się w publikacji.

d2al67v

„Nie byłam w stanie jej promować mimo tego, że znajduje się tam mój rozdział. Bo się bałam. Bałam się powrotu tych emocji, wspomnień. Bałam się waszych komentarzy, oskarżeń o bycie atencjuszką. Bałam się ostracyzmu zawodowego. W ogóle chciałam zapomnieć o tym, że ta książka istnieje” – przyznała na Instagramie.

Po czasie aktorka jednak sięgnęła po pozycję „Wszyscy wiedzieli”, przy okazji nagrywania audiobooka.

„Czytając ją w jakimś studio, przeżywam jakiś rodzaj oczyszczenia, ulgi. Nie jest łatwo wyjść przed szereg. Ale wiem, że warto. Szczególnie jeśli skutkiem tych działań jest zmiana toksycznego, sadystycznego systemu na taki, który jest oparty na szacunku” – dodaje Domańska.

Karolina Korwin-Piotrowska udostępniła słowa aktorki na swoim Instagramie i złożyła jej podziękowania za te słowa.

d2al67v

„Wiele osób bało się cokolwiek powiedzieć przez lata”

Przypadek nadużyć nie były pojedyncze. Kiedy o sprawie zrobiło się głośno, wielu byłych studentów zeznało, że również ma za sobą przykre doświadczenia. W opowieściach zebranych przez Korwin-Piotrowską znajdziemy też historię m.in. Weroniki Rosati oraz Joanny Koroniewskiej.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na become!

Karolina Korwin Piotrowska: „Przez mobbing nie mogłam być na pogrzebie ojca”

d2al67v

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Study More

Add Comment