Bawiła Polaków do łez. Patricia Routledge ma 94 lata i wciąż zachwyca

Patricia Routledge odgrywała postać Hiacynty Bukiet, którą pokochali widzowie na całym świecie. Aktorka 17 lutego skończyła 94 lata. Zaawansowany wiek nie przeszkadza jej w kontynuowaniu kariery. Routledge jest pełna wigoru, na co wskazuje najnowsze nagranie z jej udziałem.

Patricia Routledge zyskała rozpoznawalność dopiero po 50-tce

Patricia Routledge zyskała rozpoznawalność dopiero po 50-tceŹródło: Getty Images

d2grhb8

Serial „Co ludzie powiedzą” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów, także tych z Polski. W brytyjskiej produkcji główną rolę gra Patricia Routledge. Wciela się ona w niezapomnianą Hiacyntę Bukiet – gospodynię domową, która za wszelką cenę chciała udowodnić, że jest ekspertką od etykiety, strofując nieustannie niezbyt dobrze wychowanych krewnych. Aktorka skończyła właśnie 94 lata i wciąż chętnie występuje przed widownią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sharon Stone o sytuacji w Polsce. Nowacka dolała oliwy do ognia

Niezapomniana Hiacynta Bukiet

Patricia Routledge jest wciąż aktywna zawodowo. Największą popularność przyniósł jej serial „Co ludzie powiedzą”. Aktorka przyznała w jednym z wywiadów, że gdy dostała scenariusz do odcinka pilotażowego, zamierzała przejrzeć tylko kilka stron. Nie spodziewała się, że treść wciągnie ją bez reszty w świat Hiacynty Bukiet.

„Zaczęłam czytać po pierwszej w nocy i skończyło się na tym, że czytałam do 4 nad ranem, rechocząc przy tym nieustannie” – powiedziała w „The One Point to”.

Routledge z dnia na dzień stała się gwiazdą telewizji. W postać Hiacynty wcielała się od 1990 do 1995 roku. Widzowie pokochali graną przez nią postać, choć zawsze się wywyższała, rozstawiała po kątach swojego męża i nad wszystko stawiała pozory doskonałych manier. Jedną z pamiętnych cech Hiacynty było jej wysokie mniemanie o wokalnych umiejętnościach. Przy każdej okazji dawała popis śpiewu, a jej sąsiedzi przeżywali wtedy prawdziwe katusze.

d2grhb8

Niewiele osób wie, że Patricia Routledge rozpoczęła przygodę z telewizją dopiero po 50-tce. Wcześniej, jako klasycznie wyszkolona śpiewaczka, występowała w teatrach muzycznych. Podbijała scenę w Liverpoolu oraz na Brodwayu. W 1968 roku wygrała nagrodę Tony dla najlepszej aktorki musicalowej za występ w „Darling of the Day”.

Uzdolniona śpiewaczka

Patricia Routledge wciąż kocha muzykę. Dowodem na to jest nagranie z jej ostatniego występu. Aktorka wykonała wówczas z ogromnym zaangażowaniem utwór „I’ve Been to a Marvellous Birthday party”. Gwiazda serialu „Co ludzie powiedzą” udowodniła, że wiek to tylko liczba. Wciąż jest pełna energii i z ogromną ochotą występuje przed publicznością.

„I’ve Been to a Marvellous Birthday party” by Noël Coward, performed by Patricia Routledge.

Internauci nie kryli zachwytu nad śpiewem Routledge. W komentarzach pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komplementów. „Ależ ta kobieta jest utalentowana”, „Wciąż ma w sobie to coś”, „Jej głos brzmi świetnie, a ona sama się nie zestarzała. Wciąż wygląda jak w serialu. Ta kobieta to skarb” – piszą użytkownicy YouTube.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na turned into!

d2grhb8

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

d2grhb8

Learn More

Add Comment