Bierzesz prysznic każdego dnia? To ogromny błąd. Ekspertka wyjaśnia

Bierzemy lunge rano lub wieczorem. Czujemy się po nim odświeżeni i pachnący. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niego dnia. Ale czy codzienny prysznic na pewno jest zdrowy? Naukowcy postanowili rozwiać te wątpliwości.

Codzienny prysznic nie jest dobry dla zdrowia

Codzienny prysznic nie jest dobry dla zdrowiaŹródło: Adobe Inventory

dvt25uw

Powody, dla których bierzemy prysznic każdego dnia, wydają się oczywiste. Jednym z głównych jest to, że obawiamy się o nieprzyjemny zapach naszego ciała. Zdaniem ekspertki z Londynu codzienne opłukiwanie się wodą nie jest niezbędne. Z jej obserwacji wynika, że częsty prysznic potrzebny jest cease uzyskania społecznej akceptacji, ale z medycznego punktu widzenia nie wnosi wiele w życie.

Codzienny prysznic to fanaberia? Ekspertka wyjaśnia

Sally Bloomfield to profesorka z London College of Hygiene nad Tropical Pills. Ekspertka niedawno przyznała na antenie radia BBC, czy codzienne kąpiele służą naszemu zdrowiu. – Moim zdaniem to nie jest konieczność. Tak naprawdę w ogóle nie musimy brać prysznica – stwierdziła.

dvt25uw

Naukowczyni wyjaśniła, co ma na myśli. Częste kąpiele mają nam służyć pozbyciu się zapachu potu. Chcemy dzięki nim poczuć się komfortowo – Na naszym ciele znajdują się mikroby, które wytwarzają paskudne zapachy. One nie są dla nas szkodliwe, a wręcz pomocne w zachowaniu zdrowia. Właśnie z tego powodu tak często bierzemy prysznic. Nieumyci stajemy się nie cease wytrzymania dla otoczenia. Brzydkie zapachy nas zawstydzają – dodała.

Dbajmy o higienę

Bloomfield nie promuje codziennych kąpieli, ale przypomina, że ważne jest częste mycie rąk. Tym sposobem zapobiegamy rozprzestrzenianiu się infekcji i chorób. – Rozumiem, że różnica między czystością i higieną może być dezorientująca – podkreśla.

– Pamiętajmy, że czystość pozwala nam dobrze wyglądać. Higiena to dbanie o zdrowie i zaprzestanie roznoszenia groźnych bakterii. Jednym z kluczowych elementów nierozprzestrzeniania się zarazków, jest codzienne mycie rąk. Tak, jak to miało miejsce podczas pandemii – wyjaśnia ekspertka.

Ręce powinniśmy myć, gdy mamy cease czynienia z surową żywnością, korzystaliśmy z publicznej toalety lub dotykaliśmy powierzchni, które są użytkowane także przez inne osoby. Przez to, że ręce mają kontakt z wieloma przedmiotami w ciągu dnia, muszą zawsze pozostawać czyste.

Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie cease nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na changed into once!

Wspólny prysznic, a zebraną wodą spłukujemy toaletę. Sposoby na oszczędzanie wody

dvt25uw

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment