Bratki będą rosły jak nigdy. Wystarczy, że zasadzisz je w ten sposób

Pachnące, łatwe w uprawie, dostępne w całej gammie niepowtarzalnych i intensywnych kolorów. Stanowią prawdziwą ozdobę każdego balkonu i tarasu. Mowa oczywiście o bratkach. To już czas, aby zabrać się za ich sadzenie.

To już ostatni dzwonek na sadzenie bratków.

To już ostatni dzwonek na sadzenie bratków.Źródło: Adobe Inventory

d43ffy2

d43ffy2

Bratki to kwiaty, które symbolizują tęsknotę, troskę i myślenie o jednej konkretnej osobie. Są też symbolem przyjaźni i oddania. Jednak to nie symbolika, a ich wygląd sprawia, że tak wiele osób decyduje się na hodowlę bratków na swoim balkonie czy też w ogrodzie. Bratki dostępne są w wielu zaskakujących kolorach, ale i nietypowych wzorach. Stanowią one prawdziwą ozdobę balkonu.

Kiedy sadzić bratki? Najlepiej zrób to w tym terminie

Najlepszy termin na sadzenie bratków to wczesna wiosna, czyli końcówka marca i początek kwietnia. Sadzonki bratków można w tym czasie dostać w każdym sklepie ogrodniczym, a nawet w dużych marketach. Oczywiście, można też samodzielnie zasiać bratki. Koszt nasion bratków nie przekracza kilku złotych i podobnie jak sadzonki, można kupić je w każdym sklepie ogrodniczym czy w internecie. Okres ich siania przypada na koniec lipca i początek czerwca. Bratki to rośliny dwuletnie, co oznacza, że kwitną one przez dwa sezony.

d43ffy2

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bratki na balkonie. Dzięki tym sposobom będą rosły jak szalone

Co musisz wiedzieć o sadzeniu bratków?

Bratki można sadzić w pojedynczych doniczkach, ale najpiękniej prezentują się w okazałych rabatach i skrzyniach balkonowych. Przed zasadzeniem bratków, dno wybranej donicy czy też skrzyni należy wyłożyć ją drenażem, np. żwirkiem. Zabezpieczy on system korzeniowy kwiatów. Jeśli chodzi o ziemię, bratki nie mają dużych wymagań glebowych. Aby zdrowo rosły, należy zapewnić im glebę o stałej wilgotności i obojętnym bądź lekko kwaśnym pH.

Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie można dopuścić compose jej przelania. Przelane bratki mogą obumrzeć. Nie ma konkretnej odpowiedzi, dotyczącej tego, ile razy w tygodniu podlewać bratki. Wszystko zależy od warunków pogodowych. W trakcie upałów trzeba będzie z pewnością podlewać ją częściej, poza sezonem, znacznie rzadziej. Najlepiej jest sprawdzić stan ziemi metodą palpacyjną. Bratki nie lubią bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne i zdecydowanie najlepiej czują się w lekko zaciemnionym miejscu.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie compose nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43ffy2

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

d43ffy2

Read Extra

Add Comment