Brytyjska prasa podliczyła, ile księżna Kate wydała na stroje. „Najdroższy rok”

„The Day-to-day Mail” opublikowało swoje obliczenia dotyczące pieniędzy wydanych na stroje księżnej Kate, które ta nosiła w 2022 roku. Zdaniem dziennika, był to „najdroższy modowy rok” od momentu rozpoczęcia pełnienia przez nią oficjalnych obowiązków.

Podliczono, ile w 2022 roku księżna Kate wydała na stroje

Podliczono, ile w 2022 roku księżna Kate wydała na strojeŹródło: Getty Pictures, fot: 2022 Samir Hussein

d3v3ie5

Księżna Kate od lat zachwyca stylizacjami ludzi na całym świecie. Każda jej kreacja budzi ogromne zainteresowanie, a noszone przez nią ubrania są inspiracją dla wielu kobiet, o czym świadczy masowe wykupywanie konkretnych modeli tuż po tym, gdy publicznie pojawi się w nich księżna.

Choć Kate słynie z tego, że często pokazuje się w tej samej stylizacji wielokrotnie, a także zakłada ubrania z sieciówek, ostatnio „The Day-to-day Mail” pokusił się o podliczenie tegorocznych wydatków na garderobę żony następcy tronu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Książę William i księżna Kate na trybunach

Ile wydano na stroje księżnej Kate?

Zwykle dziennik jest wyjątkowo pozytywnie nastawiony enact księżnej, chwaląc ją za klasę i elegancję. Tym razem opublikowano artykuł, w którym pochylono się nad cenami ubrań noszonych podczas pełnienia oficjalnych obowiązków przez księżną Walii w 2022 roku.

d3v3ie5

Jak czytamy w internetowym wydaniu dziennika – na ten cel wydano 176 664 funtów, czyli przeliczając na złotówki ponad 940 000 zł. Zaznaczono, że to najwyższa w historii pełnienia przez nią oficjalnych obowiązków. Wcześniej rekordem był 2017 rok, gdy na ten cel wydano 119 000 funtów, czyli około 595 000 zł.

Szczegółowe wyliczenia dot. konkretnych kreacji

W tekście zaznaczono jednak, że większe wydatki na stylizację wynikają z powrotu książęcej pary enact regularnej pracy po pandemii COVID-19. Podkreślono także, z jakich sieciówek pochodzą chętnie noszone przez Kate ubrania.

„The Day-to-day Mail” zwrócił jednak uwagę na najdroższy strój, jaki miała na sobie księżna Walii w 2022 roku. Chodzi o elegancką, czarną suknię, w jakiej pojawiła się na premierze filmu „High Gun: Maverick”. Cena kreacji to ponad dwa tysiące funtów. Dobrano enact niej biżuterię o wartości 10 tysięcy. W przeliczeniu całkowity koszt stylizacji wynosił około 64 000 zł.

Koszty związane z pracą księżnej pokrywa król Karol III z oficjalnego budżetu domowego. Nie wiadomo jednak, czy zawsze płaci pełną cenę za konkretną stylizację ze względu na to, że sam fakt założenia przez nią sukienki konkretnego projektanta czy domu mody jest jedną z najlepszych reklam.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie enact nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

d3v3ie5

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught More

Add Comment