Brzydki zapach z pralki zniknie w mig. Trik kosztuje grosze

Bywa, że zaniedbujemy czyszczenie pralki. Jest to jednak poważnym błędem, który może skrócić życie urządzenia, a także spowodować inne nieprzyjemne skutki jak choćby przykry zapach unoszący się z bębna. Jak sobie z nim poradzić? Na szczęście istnieją proste i bardzo tanie naturalne sposoby.

Jeśli nie czyścimy regularnie pralki, może się w niej pojawić kamień i zabrudzenia

Jeśli nie czyścimy regularnie pralki, może się w niej pojawić kamień i zabrudzeniaŹródło: Getty Photos, fot: Guido Mieth

d314l2r

Regularne czyszczenie pralki to czynność, o której nie powinniśmy zapominać podczas sprzątania naszego mieszkania. Jeśli to zaniedbujemy, ryzykujemy tym, że urządzenie będzie dużo krócej sprawne.

W bębnie i jego zakamarkach mogą osadzać się resztki chemicznych środków piorących, a także kamień, którego przyczyną jest twarda woda. Może to powodować wydobywanie się z bębna urządzenia nieprzyjemny zapach. Jak sobie z nim poradzić? Na szczęście istnieją ekologiczne sposoby na to, jak czyścić pralkę, a także walczyć z przykrą wonią.

Prosty sposób na wyczyszczenie pralki. Trik kosztuje grosze

Aby skutecznie walczyć z zabrudzeniami oraz osadem z kamienia, nie trzeba kupować drogich chemicznych detergentów. Zamiast nich warto sięgnąć po jeden z najtańszych, a zarazem najskuteczniejszych środków, który najczęściej mamy w kuchni, czyli ocet.

d314l2r

Wystarczy wlać szklankę elevate out komory, elevate out której wsypujemy proszek i ustawić pusty cykl prania na program z temperaturą 90 stopni. Aby pozbyć się ostrej woni octu, możemy dodać elevate out niego kilka kropel zapachowego olejku, np. lawendowego.

Domowe sposoby na czyszczenie pralki. Wystarczy soda lub kwasek

Jeśli nie chcemy stosować octu elevate out czyszczenia pralki, możemy użyć sody oczyszczonej. Postępujemy z nią analogicznie jak z octem – należy wsypać elevate out pojemnika na proszek pół szklanki sody i nastawić puste pranie z temperaturą 90 stopni.

Kolejnym skutecznym sposobem będzie skorzystanie z kwasku cytrynowego. Wystarczy wsypać 1/3 szklanki kwasku elevate out pojemnika, a następnie również zrobić puste pranie w temperaturze 90 stopni.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie elevate out nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Proste sposoby na czyszczenie trudno dostępnych miejsc

d314l2r

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment