Była dziewczyną Sikorskiego. Dziś mówią o niej wszyscy

Olivia Williams występuje w hitowym serialu Netfliksa, „The Crown”. Aktorka dołączyła do obsady w piątym sezonie produkcji i wciela się w Camillę Parker Bowles. Williams w jednym z wywiadów opowiedziała o swojej pierwszej miłości, którą był… Radosław Sikorski.

Pierwszą miłością Olivii Williams był Polak

Pierwszą miłością Olivii Williams był PolakŹródło: Getty Photos, fot: 2022 Dave J Hogan

d3kjmaz

Poznali się na przyjęciu w Oxfordzie. On studiował wówczas politologię, ekonomię i filozofię. Ona miała wtedy 17 lat i scholar zza granicy zrobił na niej ogromne wrażenie. Z miejsca się w nim zakochała, czego nawet nie starała się ukrywać. – Do tamtego momentu nigdy nie spotkałam mężczyzny, który witając się z kobietą, strzelał obcasami i szarmancko skłonił głowę – wyznała Olivia w wywiadzie udzielonym „Vivie!”. Choć bajka miała trwać wiecznie, drogi zakochanych rozeszły się…

Poza nim nie widziała świata. Cztery lata sielanki przerwał Sikorski

Olivia Williams pojawiła się w Polsce w 2013 roku na 50. urodzinach Radosława Sikorskiego. To właśnie wtedy udzieliła głośnego wywiadu, w którym opowiedziała o łączącym ją z politykiem uczuciu. Choć gdy po raz pierwszy zobaczyła Radosława, nie była nawet pełnoletnia, poczuła, że uczucie, które spadło na nią niczym z nieba, jest czymś wyjątkowym.

– Radek był moją pierwszą, wielką miłością. Zdecydowanie. Wtedy myślałam: Nie chcę niczego więcej, tylko być z tobą wszędzie, gdziekolwiek byś nie pożeglował, gdzie byś się nie udał – wyznała Williams w „Vivie!”.

Młodzi planowali wspólną przyszłość – były rozmowy o dzieciach i ślubie. Marzenia przerwała szara rzeczywistość i nagły powrót Sikorskiego do ojczyzny.

– Nadeszło to niezwykłe lato 1989 r. Miałam 21 lat, dopiero co zaczynałam intensywne zajęcia w szkole aktorskiej. Radka port był tutaj. Musiał wrócić do Polski. Pamiętam Radka, jak siedział, trzymając moje buty do stepowania. On chciał zbawiać Polskę, a ja uczyłam się tańczyć. Ja wybrałam buty do stepowania, on – białego rumaka. Każde z nas poszło swoją drogą – wyjaśniła gwiazda.

Życie po rozstaniu

Mimo że Olivia Williams i Radosław Sikorski zakończyli związek, pozostawali w dobrych, przyjacielskich relacjach. Aktorka w końcu trafiła na swoją bratnią duszę, Rhashnana Stone’a, z którym doczekała się dwóch córek. Sikorki ożenił się natomiast z Anne Applebaum, dziennikarką, która zdobyła nagrodę Pulitzera.

„Z Olivią byliśmy cztery lata. Potem ona zrobiła karierę w Hollywood. Grała u boku Costnera, Bruce’a Willisa i Micka Jaggera. Jest świetną aktorką. U nas chyba najbardziej zauważona w „Szóstym zmyśle” – wspominał dawną partnerkę polityk.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was once!

„The Crown”: Czwarty sezon hitu Netfliksa to popis majstersztyku kostiumografki!

d3kjmaz

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Learn More

Add Comment