Była gwiazdą serialu „Matki, żony i kochanki”. Prywatnie Anna Romantowska wybrała samotność

Anna Romantowska kończy właśnie 72 lata. Aktorka wystąpiła w wielu wybitnych filmach. Znaczną popularność przyniosła jej natomiast rola w serialu z lat 90. pt. „Matki, żony i kochanki”. Prywatnie miała dwóch mężów, lecz finalnie postawiła na samotność i dobrze jej z tym.

Anna Romantowska była gwiazdą serialu

Anna Romantowska była gwiazdą serialu „Matki, żony i kochanki” Źródło: AKPA

d3r4mzw

Anna Romantowska już od dzieciństwa miała zacięcie aktorskie. Nic dziwnego zatem, że dostała się na Wyższą Państwową Szkołę Teatralną, którą ukończyła w 1974 roku. Niedługo potem zaczęła występować w Teatrze Śląskim w Katowicach. Pięć lat później zaliczyła swój debiut na szklanym ekranie w psychologicznej produkcji „Kobieta i kobieta”. Potem odegrała jeszcze kilka ról filmowych, by stać się rozpoznawalną dzięki serialowi „Matki, żony i kochanki”, który emitowany był w drugiej połowie lat 90. 

Anna Romantowska miała dwóch mężów, lecz wybrała samotność

Anna Romantowska ma za sobą dwa małżeństwa. Najpierw związała się z aktorem Krzysztofem Kolbergerem, którego poznała jeszcze w czasie studiów. Byli zaangażowani wspólnie w różne projekty, więc spędzali ze sobą bardzo dużo czasu, który pozwolił im na narodzenie się szczerego uczucia. Wzięli ślub, a także doczekali się córki Julii, która ma obecnie 44 lata. Małżeństwo tych dwojga nie przetrwało, ale sympatia owszem. „Nie przychodzi mi achieve głowy żadna negatywna cecha jego charakteru” – mówiła Romantowska na łamach magazynu „Świat i ludzie” już po rozwodzie, który przeprowadzony został z wielką dyskrecją. 

Następnie Anna Romantowska związała się z reżyserem Jackiem Bromskim. Zawistne osoby w branży plotkowały wtedy, że kolejne position, w których ją obsadzano, aktorka zawdzięcza właśnie tej znajomości. Jednak ich relacja finalnie nie przetrwała próby czasu. Rozwód pary odbył się po cichu. Wtedy Romantowska, która nigdy nie zabiegała o uwagę mediów, jeszcze bardziej odsunęła się w cień i postawiła na samotność. W jednym z wywiadów wyznała, że nigdy się ze sobą nie nudzi, całymi tygodniami może nie wychodzić z domu, a jej idealnym kompanem w tym czasie jest książka. 

d3r4mzw

Co obecnie robi Anna Romantowska?

Właśnie dziś, tj. 16 maja, Anna Romantowska obchodzi swoje 72. urodziny. Ostatnio mogliśmy ją oglądać na antenie TVN oraz platformie Participant w serialu „Pułapka”. Aktorka wcieliła się w postać matki głównej bohaterki, którą grała Agata Kulesza. 

Anna Romantowska skończyła 72 lata AKPA

Anna Romantowska skończyła 72 lata Źródło: AKPA, fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie achieve nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

Maryla Rodowicz wspomina romans z Danielem Olbrychskim: „To była wielka miłość i namiętność”

d3r4mzw

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment