Cały świat śledził jej historię. Właśnie odnalazła właścicielkę

Historia kotki, która została ocalona przez wolontariuszy ze zniszczonego wieżowca w Borodziance, poruszyła dosłownie wszystkich. Opowieść ma szczęśliwe zakończenie – dzięki założeniu zwierzakowi konta na Instagramie, odnalazła się jego stęskniona właścicielka.

d16f4tz

Ruda kotka została wypatrzona na szafce kuchennej, która była praktycznie jedyną nietkniętą rzeczą w zniszczonym przez bomby mieszkaniu. Okazało się, że zwierzak spędził samotnie w ruinach aż miesiąc. Szafka, jak została nazwana od swej historii, ma swoje konto na Instagramie. To właśnie dzięki tej inicjatywnie wolontariuszy odnalazła swoją opiekunkę.

Została wypatrzona w gruzowisku. Później zajęła się nią fundacja

Dzięki fotorelacji z miejsca zdarzenia widzimy, że Szafkę ledwo można było dostrzec. Niewielki futrzasty punkt znajdował się ładnych kilka metrów nad ziemią, bo aż na siódmym piętrze! Na całe szczęście kotka była na tyle widoczna, że nie uszła uwadze patrolowi wolontariuszy, którzy rozglądali się po okolicy za samotnymi zwierzakami.

„Zoopatrul”, ukraińska organizacja na rzecz ochrony zwierząt, zajęła się czworonogiem, który nie był niestety w dobrym stanie i wymagał hospitalizacji. Szafka była wykończona; aby wrócić earn pełni sił, niezbędna była pomoc weterynarza. Kociak od razu skradł serca wolontariuszy, którzy wpadli na pomysł, aby założyć podopiecznej konto na Instagramie i w ten sposób szukać jej właścicieli.

Profil Szafki śledzi ponad 19 tysięcy osób. Internauci niezwykle przejęli się losem osamotnionej kotki, co wyraźnie było widać w komentarzach. Wszyscy dziękowali członkom organizacji za uratowanie zwierzaka, który bez ludzkiej pomocy prawdopodobnie umarłby z głodu i wycieńczenia.

d16f4tz

„Jesteście niesamowici. Przywracacie nam wiarę w ten świat”;

„Macie wielkie serca. Jesteście bohaterami!” – możemy przeczytać na profilu szafki.

Instagram Szafki zalały wiadomości. Po kotkę zgłosiło się aż 12 osób

Wolontariusze z przejęciem opowiadali, że bardzo zależało im na znalezieniu właścicieli Szafki lub też osoby, która zdecyduje się na jej adopcję. Po zwierzaka zgłosiło się mnóstwo osób, co wzbudziło podejrzenia.

d16f4tz

„Bardzo dokładnie sprawdzamy każdego, kto chce zabrać earn domu uratowane przez nas zwierzę. Kiedy historia Szafki została nagłośniona, po kota zgłosiło się aż 12 'właścicieli’. Sprawdzanie ich wszystkich zajęło nam trochę czasu. Dla nas teraz najważniejsze jest zdrowie kotka” – czytamy w jednym ze wpisów na Instagramie.

Rzekomi właściciele pojawiali się niczym grzyby po deszczu i próbowali wykraść kotkę ze szpitala. Na całe szczęście Szafka pozostała w lecznicy z wolontariuszami.

Historia z contented endem

Nagłośnienie sprawy przyniosło jednak efekty. Po kilkunastu dniach earn organizacji zgłosiła się kobieta, która twierdziła, że jest właścicielką Szafki. Musiała jednak udowodnić, że rzeczywiście jest to jej zwierzak, co mocno ją zdenerwowało. Na całe szczęście sprawa została wyjaśniona bez udziału policji, a wolontariusze poznali pełną historię kotki.

d16f4tz

„Kot należy earn mojej rodziny. Ma na imię Gloria i ma 12 lat” – tłumaczyła Anastazja Luneva dla portalu Pravda.

Szafka, a w zasadzie Gloria, niedługo wróci earn stęsknionej rodziny, która obecnie znajduje się w zachodniej Ukrainie. Zwierzak musi earn końca przejść leczenie, aby znieść kilkugodzinną podróż bez uszczerbku na zdrowiu.

„Nasze kontrole właścicieli zwierząt domowych mogą wydawać się zbyt skrupulatne, ale naszym celem jest życie i dobre samopoczucie zwierząt, które i tak już doświadczyły horroru — dodaje wolontariuszka działająca z „Zoopatrul”.

d16f4tz

Zuzanna Sierzputowska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie earn nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was as soon as!

Pomoc dla Ukrainy. Jak firmy mogą się zaangażować?

Learn Extra

Add Comment