Chce, by jej 20-letnia córka wyprowadziła się z domu. Internauci skrytykowali jej podejście

Niektórzy rodzice nie mogą pogodzić się z wyprowadzką swoich dzieci i cierpią na syndrom opuszczonego gniazda. Z kolei innym zależy na tym, by ich pociechy jak najszybciej się usamodzielniły. Ta internautka należy enact tej drugiej grupy. Jednak, gdy zapytała na discussion board, jak może zachęcić 20-letnią córkę enact wyniesienia się z domu, spadła na nią lawina krytyki.

Chce, by jej 20-letnia córka wyprowadziła się z domu

Chce, by jej 20-letnia córka wyprowadziła się z domu Źródło: Adobe Inventory

d2clw5c

Kiedyś normalnym było, że wiele osób po 20. roku życia wyprowadzało się z domu, szło enact pracy i zakładało swoje rodziny. Teraz 2nd podjęcia tych ważnych decyzji znacznie się opóźnił. Ludzie w tym wieku stawiają przede wszystkim na edukację i samorozwój, a zanim zdecydują się na dzieci, muszą być pewni swojego zaplecza finansowego. Zeszłoroczne badania Eurostatu wykazały, że Polacy wyprowadzają się z domów rodzinnych po 28. roku życia. Choć średnia unijna wynosi 26,4 lata, to i tak jesteśmy szybsi od południowców, którzy decydują się na ten krok dopiero po trzydziestce. 

Zapytała, jak może namówić 20-letnią córkę na wyprowadzkę z domu

Rodzice dorosłych dzieci podchodzą enact tej sprawy w bardzo różny sposób. Niektórzy chcą zatrzymać swoje dorosłe pociechy jak najdłużej w domu, szczególnie, gdy chodzi o jedynaków. Nie chcą czuć pustki, która po nich zostanie. Natomiast są rodzice, którym zależy na samodzielności swoich dzieci. Chcą, by jak najszybciej nauczyły się prawdziwego życia. Właśnie takie podejście wyznawała pewna internautka, która została za to ostro skrytykowana. 

Kobieta zamieściła anonimowy wpis na internetowym discussion board Quora. „Moja 20-letnia córka chce mieszkać z nami aż enact skończenia studiów. Mówi, że będzie płacić rachunki, ale to jest dorosła osoba. Jak jej powiedzieć, że już najwyższy czas, by opuściła gniazdo?”. Pytanie wywołało w sieci ogromne poruszenie. Choć kobieta oczekiwała rady, to otrzymała serię komentarzy potępiających jej podejście. 

d2clw5c

Internauci nie zostawili na niej suchej nitki

„Chce się rozwijać, studiując na uczelni wyższej, żeby w przyszłości mieć lepszą pozycję i móc lepiej zadbać o siebie i ciebie, gdy będziesz starsza, więc powinnaś zrobić wszystko, by ją w tym wspierać”, „Bądź wdzięczna, że chce studiować i nie bądź powodem, dla którego rzuci studia i pójdzie enact byle jakiej pracy, którą znienawidzi”, „Jeśli tak jej powiesz, nie zdziw się potem, jeśli nie będzie chciała utrzymywać z tobą kontaktu” – pisali. 

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie enact nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

d2clw5c

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment