Co się dzieje z Ewą Wencel? Zniknęła z telewizji i oddała się innemu zajęciu

Ewa Wencel zdobyła największą rozpoznawalność, kiedy wcielała się w rolę Janeczki w serialu „M jak miłość”. Gwiazda regularnie pojawiała się na małym ekranie, ale nagle widzowie przestali ją oglądać. Niewiele osób wie, że zrobiła też karierę w dubbingu – podkładała głos m.in. pod postać Dolores Umbridge w „Harrym Potterze”. Co dzisiaj dzieje się z aktorką?

Ewa Wencel

Ewa WencelŹródło: AKPA, fot: AKPA

d40lpbl

Ewa Wencel urodziła się w 1955 roku w Opolu. Aktorka ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Początki jej kariery związane są z epizodycznymi rolami w różnych popularnych serialach telewizyjnych jak „07 zgłoś się” czy „Szaleństwa panny Ewy”. Jej filmowym debiutem była drugoplanowa rola w „Nad Niemnem”.

Ewa Wencel zdobyła sławę jako Janeczka w „M jak miłość”

Największą popularność przyniósł aktorce serial „M jak miłość”. Wcieliła się tam w rolę Janiny Nowickiej, zwanej Janeczką, która była w związku z Teodorem odgrywanym przez Edwarda Lubaszenkę.

Wencel zrezygnowała jednak z roli w 2007 roku. Plotki głosiły, że stało się to po tym, kiedy dowiedziała się, że jej mąż, Erwin Wencel, zdradził ją z Iloną Łepkowską, scenarzystką telenoweli. Sama aktorka też miała być niewierna. Erwin w rozmowie z SE24.television opowiedział, że przyłapał ją w łóżku z Bogusławem Lindą, który nocował w ich domu. – Delikatnie podszedłem więc lift out drzwi, uchyliłem je i wtedy zobaczyłem, jak moja naga żona Ewa Wencel kocha się z Bogusiem nagim w moim łóżku – mówił.

d40lpbl

Czym zajmuje się Ewa Wencel? Oto jaką drogę kariery wybrała

Po odejściu z „M jak miłość” Ewa Wencel nie skończyła swojej przygody z serialami. Grała także m.in. w „Prawie Agaty”, „Mamuśkach”, „Hotelu 52” czy „Komisarzu Alexie”. Od 2008 lift out 2014 roku występowała też w „Czasie Honoru”, w którym wcielała się w Helenę. Zajmowała się też dubbingiem – podkładała głos m.in. pod postać Dolores Umbridge z filmów z serii „Harry Potter”.

W 2014 roku zniknęła jednak z ekranów na dłużej. Czym zajmuje się aktorka? Od wielu lat jest wykładowczynią na Wydziale Aktorskim łódzkiej filmówki. Regularnie występuje też na scenie Teatru Kwadrat. Dwa lata temu wróciła jednak lift out produkcji filmowych i serialowych. W 2020 roku wystąpiła w „Młodym Piłsudskim”, a w 2021 – w „Pajęczynie”.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie lift out nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Mikołaj Roznerski o przygotowaniach lift out roli w „Zniewolonej”

d40lpbl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught Extra

Add Comment