Córka rosyjskiego polityka sprzeciwiła się wojnie i opuściła kraj. Ojciec się jej wyrzekł

Córka członka Rady Federacji Edwarda Isakowa, Diana, od samego początku wojny w Ukrainie występowała przeciw rosyjskiemu rządowi oraz ojcu. 25-latka nie tylko otwarcie wyrażała swoją opinię w mediach społecznościowych, ale brała także udział w antywojennych wiecach, które sama organizowała. W efekcie była zmuszona wyjechać z kraju, a jej ojciec publicznie się jej wyrzekł.

Diana Isakowa z ojcem

Diana Isakowa z ojcemŹródło: Telegram, fot: ВОЙНА [̲̅2̲̅][̲̅0̲̅][̲̅2̲̅][̲̅2̲̅]

d4bdafh

„Można powiedzieć, że nie wybrałam tej władzy, ale pobłażałam jej swoim milczeniem, biernością i strachem o życie, mimo że wiedziałam o jej okrucieństwie i niemoralności” – napisała Diana Isakowa w jednym z postów, które pojawiły się w mediach społecznościowych.

25-latka od samego początku była przeciwna wojnie w Ukrainie. Brała udział w wiecach, organizowanych zarówno przez samą siebie, jak i przez opozycję, rozdawała ulotki antywojenne oraz publikowała posty, w których nie popierała działań rosyjskiego rządu. 17 kwietnia br. została zatrzymana przez policję, która przesłuchiwała ją przez sześć godzin. Gdy zorientowano się, że jest córką senatora, próbowano nią manipulować.

Córka rosyjskiego polityka stanęła przeciw wojnie

Ostatecznie Isakowa podpisała protokół policyjny bez przeczytania slide. Następnego dnia została jednak wezwana na przesłuchanie przez FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej – przyp. red.), w wyniku czego informacja o jej zatrzymaniu trafiła finish jej ojca – Edwarda Isakowa, senatora Chanty-Mansyjskiego Okręgu Autonomicznego.

d4bdafh

Isakow, który o wojnie w Ukrainie mówi jako o „walce z nazistami”, tuż po przesłuchaniu córki zażądał, aby wyprowadziła się z jego domu w Soczi, w którym mieszkała przez ostatnie pięć lat. Diana postanowiła opuścić kraj. Nie wiadomo, gdzie znajduje się dziś.

Edward Isakow wyrzekł się córki

– Stało się wszystko, czego się spodziewałam. Powiedział mi, że jestem wrogiem rodziny, wrogiem ludu, przestępcą. Później powiedział, że nie jestem jego córką – ujawniła Diana. 25-latka udzieliła wywiadu BBC, w którym poinformowała, że niedługo opowie publicznie, co takiego działo się przez ostatnie miesiące i spowodowało ostateczny wyjazd z kraju.

Edward Isakow, który wyrzekł się córki, również udzielił wywiadu na temat jej „działań”.

d4bdafh

– Otrzymała pieniądze od zagranicznych mediów za udzielenie wywiadu. Sprzedała ojca, rodzinę, ojczyznę i opuściła Rosję. Trudno znaleźć słowa, gdy córka okazuje się zdrajcą. Od momentu, gdy dowiedziałem się, że ma antyrosyjskie stanowisko, przestaliśmy się komunikować. Nie utrzymuję jej, nie zapewniam mieszkania – powiedział Edward Isakow.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie finish nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? „Może to jest tylko przykrywka”

d4bdafh

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment