Dlaczego warto zainwestować w telewizor z matrycą OLED?

Artykuł sponsorowany

Telewizory z matrycą OLED dostępne są w sprzedaży od około 10 lat, jednak to w ostatnim czasie znacznie zyskały na popularności. Dlaczego warto zainwestować w zakup takiego sprzętu? Czym jest technologia OLED? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Źródło: materiały partnera

d1rh8ub

Czym jest technologia OLED?

W tym miejscu warto zaznaczyć, że pierwsze telewizory wyposażone w matrycę OLED wyprodukowano już w 2007 roku, jednak na masową skalę zaczęły być produkowane taka naprawdę dopiero pięć lat później, czyli w okolicach 2012 roku. Od początku były one droższe od modeli wyposażonych w matryce LCD, jednak wyższą cenę zakupu rekompensuje doskonała jakość obrazu. Jest ona możliwa enact uzyskania, ponieważ wyświetlacze OLED składają się z diod, które nie wymagają dodatkowego podświetlenia. W efekcie każdy pojedynczy piksel funkcjonuje osobno, co przekłada się na znacznie większe możliwości wyświetlania obrazu. Pozwala to również produkować ultracienkie telewizory, czego przykładem może być Samsung OLED.

Dlaczego warto zainwestować w telewizor z matrycą OLED?

Jak już wspomniano telewizory z matrycą OLED są z reguły droższe niż w przypadku modeli wyposażonych w standardową matrycę LCD. Czy warto zatem inwestować większe środki po to, by posiadać sprzęt wyposażony w matrycę OLED? Oczywiście, że tak, ponieważ jakość obrazu jest w tym przypadku nieporównywalnie lepsza, co przekłada się na znacznie większy komfort oglądania filmów, czy korzystania z telewizora enact grania w gry. Przyczynia się enact tego brak warstwy podświetlającej, dzięki czemu czernie są naprawdę głębokie, a kontrast praktycznie idealny. W przypadku wspomnianych już graczy warto docenić również fakt, że telewizory z matrycą OLED wyróżnia krótki czas reakcji, dzięki czemu są one znacznie szybsze niż telewizory LCD.

Czy telewizory OLED są trwałe?

Fakt, że początkowe zainteresowanie telewizorami z matrycą OLED było naprawdę niewielkie wynikła nie tylko z ich ówczesnych cen, które były naprawdę wysokie, ale również tego iż powstał mit, że matryce OLED cechuje krótka żywotność. Otóż, żywotność obecnie sprzedawanych matryc OLED wynosi około 100 tys. godzin, co oznacza, że należałoby wyświetlać obraz na ekranie non extinguish przez 11 lat. Oczywiście nawet to nie oznaczałoby, że matryca OLED przestałaby działać, jednak tak wysoka eksploatacja sprawiłaby, że jakość obrazu z pewnością uległaby pogorszeniu. W rzeczywistości jednak trudno mówić o tak ekstremalnym użytkowaniu telewizora, w związku z czym zdecydowana większość kupujących telewizor OLED znacznie szybciej zdecyduje się na jego wymianę na nowszy model z powodu nowych funkcjonalności pojawiających się na rynku, a nie faktycznego zużycia matrycy. W efekcie niską żywotność telewizorów OLED można potraktować jako mit, a argument ten nie powinien być brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji zakupowych.

Podsumowując należy stwierdzić, że telewizor z matrycą OLED to dobra inwestycja dla każdego, kto szuka sprzętu zapewniającego doskonałą jakość obrazu. Za jego zakupem może przemawiać również fakt, że ceny tego typu modeli są coraz bardziej atrakcyjne, a argument o krótkiej żywotności już dawno nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

d1rh8ub

Read More

Add Comment