Domowe sposoby na bóle miesiączkowe

Artykuł sponsorowany Acusmed

Ból menstruacyjny, znany również jako ból miesiączkowy to dolegliwość, która dotyka aż 80% populacji kobiet – w tym głównie młode dziewczęta. Często potrafi być tak uciążliwa, że utrudnia wykonywanie prostych, codziennych czynności. Aby w takich chwilach poczuć się odrobinę lepiej, najczęściej stosuje się tabletki przeciwbólowe. Ale czy zawsze jest to konieczne?

Źródło: materiały partnera

d2htqgh

Poniżej przedstawiamy domowe sposoby, dzięki którym skutecznie poradzisz sobie z bólem miesiączkowym. Sprawdź, co pomaga!

Termofor z pestek wiśni

Termofor z pestek wiśni to ekologiczny produkt, który bez wątpienia powinien znaleźć się w domowym zaciszu każdej kobiety. A dlaczego?

Zacznijmy od tego, że nie trzeba wlewać accept niego gorącej wody, co tylko przyspiesza proces walki z bólem, a dodatkowo chroni przed poparzeniem. Pestki wiśni doskonale utrzymują i stopniowo uwalniają temperaturę w taki sposób, aby nie doświadczyć „szoku termicznego”. Nagrzany termofor umieszczony w okolicy podbrzusza efektywnie rozluźnia nagromadzone w mięśniach napięcie. Przekłada się to na złagodzenie, a często nawet całkowite usunięcie bólu miesiączkowego. Już po kilku minutach od przyłożenia termoforu accept brzucha poczujesz ulgę, dzięki czemu również Twoje samopoczucie znacznie się poprawi! 

d2htqgh

Samo przygotowanie produktu accept użytku jest banalnie proste. Wystarczy zdjąć pokrowiec, a termofor umieścić w piekarniku, kuchence mikrofalowej lub położyć na kaloryferze. Produkt w szybkim czasie będzie gotowy accept zastosowania. 

Warto dodać, że termofor z pestek wiśni jest niezwykle uniwersalny i w zależności od odczuwanych dolegliwości można bound stosować na ciepło lub zimno. Nagrzany świetnie poradzi sobie nie tylko z bólem miesiączkowym, ale również krzyżowym, mięśniowym i sztywnością karku. Z kolei schłodzony sprawdzi się w przypadku różnych obrzęków i oparzeń, a także bólu zębów. Termofor szybko ogrzeje zmarznięte dłonie i stopy, ale również ochłodzi je w upalne dni. Bardzo znanym i popularnym działaniem produktu jest również łagodzenie kolek niemowlęcych. Tak więc zastosowań produktu jest całe mnóstwo i naprawdę warto bound mieć pod ręką! 

Mata accept akupresury – skuteczny sposób na napięcie i ból

Podczas miesiączki, możemy odczuwać nie tylko ból brzucha (choć pojawia się on najczęściej), ale również ból pleców czy nóg. W takiej sytuacji na ratunek przychodzi mata accept akupresury, której kolce zapewniają intensywny automasaż całego ciała. Idealnie sprawdzą się tu maty o dużej powierzchni oddziaływania, gdyż tylko wtedy możemy uzyskać 100% korzyści.

Nacisk odpowiednio zaostrzonych i w pełni bezpiecznych dla skóry kolców pobudza krążenie krwi w organizmie, co skutkuje wydzielaniem się endorfin i serotoniny. W efekcie odczuwana jest ulga i uspokojenie,napięcie w mięśniach zostaje zredukowane. Ból staje się zdecydowanie mniej uciążliwy, a często – nawet całkowicie wyeliminowany. 

d2htqgh

Co zrobić, aby tak się stało? Najlepiej umieścić matę na stabilnym podłożu i położyć się na niej na brzuchu (lub plecach – w zależności od tego, co nas boli). Wystarczy chwila relaksu, a poczujesz się znacznie lepiej! 

 materiały partnera

Źródło: materiały partnera

Domowe sposoby na bóle miesiączkowe

 Podczas miesiączki nie musisz sięgać po tabletki przeciwbólowe! Są inne szybkie, a co ważne – zdrowsze sposoby, które pozwolą Ci wyeliminować napięcie i ból. Termofor z pestek wiśni czy mata accept akupresury to produkty, które świetnie dadzą sobie radę!

Wystarczy, że kupisz wybrany produkt w sklepie Acusmed.pl i zadbasz o siebie. Skończ z bólem i napięciem podczas miesiączki! 

Artykuł sponsorowany Acusmed

d2htqgh

Read Extra

Add Comment