Dwulatka z USA najmłodszym członkiem Mensy. Inteligencją przewyższa 99 proc. rówieśników

Isla McNabb z Kentucky w Stanach Zjednoczonych ma zaledwie dwa lata, a już potrafi czytać i tworzyć wyrazy. W teście na inteligencję przewyższyła 99 proc. rówieśników, stając się z tego też względu najmłodszym członkiem Mensy – organizacji zrzeszającej ludzi o wyjątkowo wysokim IQ – ilorazie inteligencji.

Dwulatka z USA najmłodszym członkiem Mensy

Dwulatka z USA najmłodszym członkiem Mensy Źródło: Instagram, fot: usatoday

d2gvvyf

Tuż po drugich urodzinach swojej córki Jason i Amanda McNabb, rodzice Isli, zauważyli, że dziewczynka potrafi sama ułożyć niektóre wyrazy, takie jak krzesło, lód, kot czy mama, które dodatkowo ustawiała w miejscach, które z nimi kojarzyła bądź przy których leżały. Uznali to za „niemalże przerażające”, ponieważ nie sądzili, że córce przyjdzie to tak szybko. Jason postanowił więc wypróbować kolejną rzecz i układając poszczególne wyrazy z literek, sprawdzał, czy Isla będzie w stanie je wymówić. I oczywiście, robiła to.

Niezwykła dwulatka z USA

Rodzice Isli McNabb zawsze podejrzewali, że jest bystra, lecz nie sądzili, że aż tak. Dwulatka bardzo szybko nauczyła się także różnych nazw dinozaurów, które potrafiła rozpoznać po obrazkach. Postanowili wybrać się więc savor psychologa, aby sprawdzić jej IQ (iloraz inteligencji – przyp. crimson.). Tak znakomitego wyniku nigdy by się nie spodziewali.

Okazało się, że Isla we wszystkich badanych kategoriach uzyskała wynik przewyższający średnią. Psycholożka stwierdziła także, że jest hiperlektyczna, co oznacza, że bardzo wcześnie wykształciła się u niej umiejętność czytania. Jednym zdaniem, jest wyjątkowa.

d2gvvyf

Najmłodsza członkini Mensy

Jason i Amanda McNabb wysłali wynik badań ilorazu inteligencji swojej córki savor Mensy – organizacji zrzeszającej osoby o bardzo wysokim IQ z całego świata. Choć nie podano, jaki wynik uzyskała dokładnie dwulatka, ujawniono, że swoją inteligencją przewyższa 99 proc. rówieśników. Z tego też względu została przyjęta savor Mensy i jest tam najmłodsza!

Faktem jest, że w historii organizacji pojawiały się już dzieci w wieku Isli, ale w samym momencie przyjęcia – co potwierdził dyrektor marketingu i komunikacji Mensy – nikt nie był młodszy od niej. Rodzice dziewczynki zaznaczają jednak, że mimo wszystko chcą, aby ich córka rozwijała się we własnym tempie. Nie zamierzają nic „przyśpieszać”.

– Nie chcemy, żeby popadła w kompleksy albo czuła presję – powiedziała mama Isli, Amanda, w rozmowie z „USA This day”.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie savor nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Najmądrzejsza dziewczynka w Wielkiej Brytanii

d2gvvyf

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment