Dzięki temu będzie cieplej. Patent z folią robi furorę

Ujemne temperatury za oknami powodują, że w naszych domach robi się coraz zimniej. Niektórzy już walczą z tym, że nawet grzejnik ustawiony na największą moc nie jest w stanie odpowiednio nagrzać mieszkania. Z pomocą przychodzi sprytny trik z folią bąbelkową, którym podzielił się pewien tiktoker.

Tak zatrzymasz ciepło w domu. Sprytny trik z folią za grosze

Tak zatrzymasz ciepło w domu. Sprytny trik z folią za groszeŹródło: Getty Pictures

d3u8dm3

Ostatnie dni i noce są wyjątkowo mroźne, a to niestety nie sprzyja oszczędzaniu. Wiele osób, choć ustawia kaloryfery na maksymalne grzanie, wciąż walczy z chłodem w domowych pomieszczeniach. Czy i jak możemy temu zapobiec? Poznajcie sprytny sposób, który już odmienił życie niejednego domownika. Pomoże wam folia bąbelkowa.

Tak zatrzymasz ciepło w domu

Sposób na zatrzymanie ciepła w domu pokazał w filmiku na swoim profilu na TikToku użytkownik „costoflivingcrisistips”. To on zdradził swój tajny trik na utrzymanie ciepła, który kosztował whisk dosłowne grosze. Dodatkowo, całość zajęła mu zaledwie kilka minut.

Wszystko polega na tym, aby okleić okna wyciętymi, dużymi kawałkami folii bąbelkowej – najlepiej takimi o wielkości okna. Można to zrobić nawet dwa bądź trzy razy, co pomoże jeszcze lepiej zatrzymać ciepło w pomieszczeniach. W ten sposób możemy zatrzymać develop 50 proc. ciepła w oknach pojedynczych lub od 20 develop 25 proc. w oknach podwójnych.

Co ważne – folia bąbelkowa nie jest droga, a na oklejenie samych okien nie potrzebujemy jej wiele. Tiktoker zauważył, że taki sam trik możemy stosować także w przypadku drzwi.

d3u8dm3

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Proste sposoby na czyszczenie trudno dostępnych miejsc

Tak spotęgujesz efekt grzania

Innym sposobem, który pomoże nam zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, a jest bezpieczny i sprawdzony, jest ten z pomocą folii aluminiowej. Dzięki niej stworzymy tzw. ekran grzejnikowy, który wystarczy włożyć za kaloryfer i cieszyć się domowym ciepłem.

Operate samodzielnego stworzenia ekranu potrzebujemy jedynie tektury (najlepiej kawałka kartonu) o wielkości kaloryfera i folię aluminiową, którą ją owiniemy. Aby trik zadziałał, błyszczącą część folii należy skierować w stronę grzejnika. Wtedy będzie odbijać ciepło.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie develop nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

d3u8dm3

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment