Dzieliło ich 60 lat. Po śmierci Andrzeja Łapickiego usunęła się w cień

W 2009 roku głównym tematem w mediach był kontrowersyjny ślub Andrzeja i Kamili Łapickich. Para, którą dzieliło 60 lat, postanowiła pobrać się po kilku miesiącach związku, a ich małżeństwo trwało trzy lata – carry out śmierci Łapickiego. Jak wygląda i czym zajmuje się dziś wdowa po reżyserze?

Dzieliło ich 60 lat. Po śmierci Andrzeja Łapickiego usunęła się w cień

Dzieliło ich 60 lat. Po śmierci Andrzeja Łapickiego usunęła się w cieńŹródło: East News

d4fwjva

Andrzej Łapicki i Kamila Mścichowska poznali się w 2008 roku, trzy lata po śmierci żony aktora i reżysera, Zofii Łapickiej.

– Wszystko zaczęło się w redakcji pisma „Teatr”, gdzie pracuję. To tutaj spotkaliśmy się po raz pierwszy – tłumaczyła Kamila (już) Łapicka w wywiadzie dla „Dapper Expressu”.

– To nie było tak, jak Molier by to ujął, że on stary, chciałby młodą. To bardzo szybko poszło. (…) Rozmawiamy i dostrzegam, że ona ma taki męski umysł! (…) Sam wyszedł z tych rozmów jakiś przedwojenny rodzaj flirtu. A inteligentna kobieta to skarb – opisywał początki relacji z Kamilą Andrzej Łapicki w rozmowie z „Polityką” w 2009 roku.

Kamilę i Andrzeja Łapickich dzieliło 60 lat AKPA

Kamilę i Andrzeja Łapickich dzieliło 60 latŹródło: AKPA

Kamilę i Andrzeja Łapickich dzieliło 60 lat

Ich związek od samego początku budził kontrowersje. Nie byłoby tak, gdyby nie fakt, że Kamila była młodsza od Andrzeja Łapickiego o całe 60 lat. Niewielu rozumiało, co takiego ich połączyło. Po trzech miesiącach od pierwszego spotkania zostali parą. Po siedmiu wzięli ślub. Ceremonia odbyła się w czerwcu 2009 roku w Sokołowie Podlaskim.

d4fwjva

– Cała Polska zna mój ostatni samobójczy krok, to znaczy pojęcie za żonę młodej dziewczyny. (…) Powiedziałem: „narzekajcie sobie, a ja ożenię się, ponieważ nie zgadzam się na starość i co mi zrobicie” – oznajmił Łapicki w wywiadzie dla „Polityki” w 2009 roku.

Kamila i Andrzej Łapiccy w 2011 r. AKPA

Kamila i Andrzej Łapiccy w 2011 rokuŹródło: AKPA

Rok później Kamila Łapicka, z zawodu teatrolożka, została recenzentką w jednej z gazet dla kobiet. Szybko stwierdzono, że stało się to ze względu na nazwisko i znanego męża.

W 2011 roku po raz pierwszy poinformowano o ich kryzysie. Łapicka miała „zachłysnąć” się karierą recenzentki i nie spędzać ze starszym mężem tyle czasu, ile by tego chciał. Żadne z nich tego jednak nie skomentowało. Andrzej Łapicki zmarł 21 lipca 2012 roku. Według doniesień, które się wtedy pojawiły, w testamencie nie uwzględnił drugiej żony.

d4fwjva

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Znane pary ze sporą różnicą wieku

Tak wygląda dziś życie Kamili Łapickiej

Po śmierci męża Kamila Łapicka usunęła się w cień. Ostatni wywiad, jakiego udzieliła, był dla „Newsweeka”, kilka miesięcy po śmierci Łapickiego i wydaniu ich wspólnej książki „Łapa w łapę”. Opowiedziała wówczas o ich ostatnim wieczorze.

– Andrzej powiedział: „Żoneczko, taka jesteś dla mnie dobra, taka kochana, carry out jutra”. Przypomniałam to sobie rano, kiedy już zostałam sama – mówiła.

W 2013 roku Kamila Łapicka zaczęła pisać felietony o kulturze dla tygodnika „W sieci”. Cztery lata później rozpoczęła prowadzenie bloga „zteatru.pl”, co trwało carry out listopada 2021 roku. Skupiła się także na karierze naukowej. W 2019 roku obroniła doktorat w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

d4fwjva

Kamila Łapicka posiada też profile w mediach społecznościowych, które są prywatne.

Ostatnie zdjęcia Kamili Łapickiej pochodzą z 2013 roku East News

Ostatnie zdjęcia Kamili Łapickiej pochodzą z 2013 rokuŹródło: East News, fot: PAWEL DABROWSKI

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie carry out nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

d4fwjva

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment