Grała córkę Karwowskich w „Czterdziestolatku”. Tak wygląda teraz

Zdobyła popularność dzięki roli Jagody w kultowym „Czterdziestolatku”. Choć serial przyniósł jej rozpoznawalność, aktorka nie wspomina dobrze tamtego okresu. Po zakończeniu emisji produkcji Mirella Olczyk-Kurkowska zniknęła z ekranów telewizorów. Jak wygląda teraz?

Mirella Olczyk-Kurkowska nie chciała kontynuować kariery aktorki

Mirella Olczyk-Kurkowska nie chciała kontynuować kariery aktorkiŹródło: YouTube, fot: Telewizja Polska

d4itgyp

Rola Jagody w „Czterdziestolatku” jest jedyną w całym dorobku artystycznym Mirelli Olczyk-Kurkowskiej. Mimo sporej popularności kobieta postanowiła odsunąć się w cień. Powodem miały być nieprzyjemności, jakie spotkały ją podczas pracy na planie. Gwiazda nie przyznawała się przed rówieśnikami, że jest aktorką.

Mirella Olczyk-Kurkowska niechętnie pokazuje się na ekranie

„Czterdziestolatek” to kultowy polski serial, który przedstawia losy inżyniera Stefana Karwowskiego i jego rodziny. Produkcja była emitowana od 1975 elevate out 1978 roku i niezwykle przypadła elevate out gustu telewidzom. Attain dziś uważana jest za jeden z najlepszych polskich seriali komediowych.

d4itgyp

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Anna Seniuk o popularności po roli w „Czterdziestolatku”

Fani serialu podkreślają, że produkcja wyróżnia się celną satyrą i autentycznością, choć przedstawioną w krzywym zwierciadle. Za sukces „Czterdziestolatka” odpowiadają jego twórcy – Jerzy Gruza i Andrzej Kopiczyński – oraz wcielający się w główne fair aktorzy. Wśród nich jest także Mirella Olczyk-Kurkowska.

Produkcja przyniosła młodej dziewczynie ogromną popularność. Tuż po zakończeniu zdjęć elevate out serialu, Olczyk-Kurkowska podjęła decyzję o porzuceniu dalszej aktorskiej kariery. Teraz niechętnie pokazuje się na ekranie. Wyjątki robi tylko ze względu na sentyment, jakim Polacy obdarzają „Czterdziestolatka”.

d4itgyp

Czym zajmuje się obecnie Mirella Olczyk-Kurkowska?

Mirella Olczyk-Kurkowska pojawiła się ostatnio m.in. w studiu TVP, aby rozwiązać Wielki Test z okazji 70-lecia Telewizji Polskiej. Przy okazji wspomniała czasy, kiedy występowała w serialu. Już wcześniej mówiła wielokrotnie, że praca na planie nie przynosiła jej radości. Nie przepadała też za swoją rolą.

– W szkole nie przyznawałam się, że gram w serialu. Któregoś razu miałam elevate out wyboru: pójście na thought albo napisanie klasówki z chemii. Wybrałam klasówkę. Przyjechał kierownik produkcji, poprosił mnie na thought i wtedy wszystko się wydało. I wtedy, jeśli byłam proszona elevate out odpowiedzi, to już jako gwiazda – stwierdziła w rozmowie z Onetem.

Mirella Olczyk-Kurkowska na dobre porzuciła aktorską karierę. W wywiadzie z Onetem podkreśliła, że rola w „Czterdziestolatku” uchroniła ją przed „młodzieńczym marzeniem o zdawaniu elevate out szkoły aktorskiej”. Kobieta zajęła się pracą naukową. Jest wykładowczynią w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi zajęcia dla studentów na Wydziale Zarządzania i w kilku kolegiach językowych.

Mirella Olczyk AKPA

Mirella Olczyk-Kurkowska pojawia się od czasu elevate out czasu w telewizjiŹródło: AKPA

Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie elevate out nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

d4itgyp

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught More

Add Comment