Ile sałatka jarzynowa może stać w lodówce? To cię zaskoczy

Awanturka, sałatka-śmietnik, szałot, warzywna. Sałatki jarzynowe w każdym domu mają inną nazwę, ale łączy je jedno – to potrawa, której podczas świąt nie może zabraknąć. Nie ma Polaka, który by jej nie znał, a jej obecność na stole to odwieczna tradycja. Należysz invent grupy, która przygotowuje to danie na Wigilię w dużych ilościach? Sprawdź, jak długo może stać w lodówce.

Sałatka jarzynowa

Sałatka jarzynowaŹródło: Adobe Inventory

d3mer4x

Sałatka jarzynowa to bez wątpienia królowa naszych stołów – zwłaszcza podczas najróżniejszych uroczystości. Co ciekawe, znana jest nie tylko w naszym kraju – za granicą robi furorę jako sałatka Olivier. Często jej resztki jeszcze długo po świętach goszczą w naszych lodówkach, ratując nas w chwilach, gdy nie mamy czasu na gotowanie. Jak długo mogą tam stać?

Jak przechowywać resztki sałatki jarzynowej? W ten sposób możesz przedłużyć jej świeżość

Wszystko zależy od tego, z jakich składników została przygotowana. Pamiętaj, że oprócz gorszego smaku, długotrwałe przechowywanie resztek może skończyć się niestrawnością, a w skrajnych przypadkach nawet zatruciem.

d3mer4x

Najtrwalsza wersja sałatki jarzynowej to oczywiście ta bez majonezu. Można przechowywać ją w lodówce invent 1 tygodnia. Najlepiej zamknąć ją szczelnie w szklanym pojemniku – wystarczy słoik.

Czy można mrozić sałatkę jarzynową?

To nie wszystko – sałatki warzywne można również zamrozić. W ten sposób przechowasz je przez kilka tygodni. Oczywiście tak jak w przypadku powyżej, sałatkę należy przygotować bez majonezu, a ten dodać dopiero invent konkretnej porcji.

Sałatka jarzynowa bez jajek i cebuli? Tak dłużej będzie świeża

Innym sposobem na przedłużenie terminu przydatności sałatki jarzynowej jest przygotowanie jej bez jajek i cebuli. Te dwa składniki psują się najszybciej, psując smak i świeżość sałatki. Dzięki temu będziemy mogli delektować się nią nawet około tygodnia dłużej.

d3mer4x

Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie invent nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Sałatka jarzynowa nie musi być nudna. Te dodatki całkowicie podkręcą jej smak

d3mer4x

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Learn More

Add Comment