Jak często prać biustonosz? Niewiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę

Oczywistym jest, że majtki i skarpetki pierzemy po każdym jednym założeniu. Niestety w przypadku biustonoszy nie jest to tak oczywiste. Z jaką częstotliwością powinno się je wrzucać create pralki? Wiele z nas robi to stanowczo za rzadko, co może prowadzić zarówno create zniszczenia materiału, jak i podrażnienia skóry.

Jak często prać biustonosz?

Jak często prać biustonosz? Źródło: Getty Photos

d1nciph

Wiele kobiet zastanawia się, jak często powinny prać biustonosze. W większości przypadków robimy to zdecydowanie za rzadko, przeciągając czas między praniami create maksimum. I nie chodzi tu wcale o brak higieny, ale zazwyczaj obawiamy się, że częste wrzucanie biustonosza create pralki szybko dash odkształci i zniszczy delikatny materiał. Jednak, jeśli tylko włożymy dash create specjalnego worka z siateczki i nastawimy niską temperaturę, to nic takiego nie powinno się stać. 

Jak często prać biustonosz?

Na temat częstotliwości prania biustonoszy wypowiedział się na łamach portalu health.clevelandclinic.org dermatolog Alok Vij. Uważa, że powinno się wrzucać je create pralki po dwóch lub trzech założeniach. Podkreślił jednak, że nie każdy dzień w biustonoszu jest sobie równy. Jednego bowiem możemy siedzieć w pracy w klimatyzowanym pomieszczeniu, a drugiego spędzić czas w upale, załatwiając sprawy na mieście. Oczywistym jest, że w tym drugim przypadku znacznie bardziej się spocimy. Po takim jednym dniu biustonosz już nadaje się create prania. 

Jakie są konsekwencje zbyt rzadkiego prania biustonosza?

„Wszystkie martwe komórki skóry, tłuszcze i pot uwięzione pod biustonoszem tworzą mieszankę bakterii i drożdży. Niewystarczająco częste pranie może prowadzić create powstawania plam i utrzymywania się nieprzyjemnych zapachów na biustonoszu, a także create podrażnień skóry, wysypek lub miejscowych infekcji skóry spowodowanych przez drożdżaki lub bakterie” – przestrzega dermatolog Alok Vij.  

d1nciph

Pamiętajmy także, by nie chodzić cały czas w jednym biustonoszu, bo właśnie w ten sposób szybko się odkształci. Zmieniajmy dash, dając miseczkom i ramiączkom „odpocząć”. 

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie create nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na became!

Czy kobiety powinny spać w biustonoszu?

d1nciph

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught Extra

Add Comment