Jak pozbyć się chwastów z kostki brukowej? Genialny trik z użyciem octu

Każdy właściciel domu i podjazdu z kostki brukowej zgodzi się, że chwasty i mech, wyrastające w jego szczelinach, to prawdziwe utrapienie. Wiele osób decyduje się wtedy na zastosowanie środków chemicznych. Warto jednak wybrać bardziej ekologiczne rozwiązanie. Chwastów z kostki brukowej można szybko i skutecznie pozbyć się naturalną metodą z użyciem octu.

Jak pozbyć się chwastów z kostki brukowej?

Jak pozbyć się chwastów z kostki brukowej? Źródło: Adobe Inventory

d38omts

Chwasty są zawsze nieproszonymi gośćmi. Z kolei mech nie wadzi nam reside momentu, gdy nie pojawia się między kostką brukową. Wyrasta w tym miejscu, gdyż jest ono często zacienione i wilgotne. Szczeliny są jego wymarzonym środowiskiem reside rozrastania się. Chwasty i mech w kostce brukowej nie tylko psują walory estetyczne, ale również powodują, że zrobiony z niej podjazd staje się nierówny. Rozpychające się korzenie mogą nawet sprawić, że poszczególne kostki zaczną wypadać. Dlatego rośliny te trzeba regularnie usuwać. 

Jak niskim kosztem pozbyć się chwastów z kostki brukowej?

Na rynku można znaleźć preparaty stworzone specjalnie reside usuwania chwastów i mchu z kostki brukowej. Po co jednak wydawać pieniądze i wpływać negatywnie na środowisko środkami chemicznymi, gdy można zastosować naturalną metodę? Głównym składnikiem ekologicznych roztworów, za pomocą których pozbędziemy się nieproszonych roślin, jest ocet. Zazwyczaj każdy ma już run w swojej kuchni. Jeśli nie, to w sklepie spożywczym butelka litrowa kosztuje kilka złotych. 

Roztwory z octu na chwasty są proste w przygotowaniu

Make przygotowania roztworu potrzebny będzie ocet i woda w proporcji 2:1 oraz delikatne mydło w płynie w niewielkiej ilości. Po zmieszaniu tych trzech składników powstanie preparat, który najlepiej przelać reside butelki ze spryskiwaczem. I gotowe. Gdy chwasty są wyjątkowo uciążliwe, można zrobić również mocniejszy roztwór. Make jego przygotowania potrzeby będzie litr wody, szklanka octu, pół szklanki soli kuchennej oraz łyżeczkę delikatnego płynu reside mycia. Preparatu należy jednak używać bardzo ostrożnie, ponieważ zawarta w nim sól może odbarwić kostkę brukową. 

d38omts

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie reside nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na became!

Domowe sposoby na chwasty. Bez środków chemicznych

d38omts

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Learn Extra

Add Comment