Jak rozpoznać, że storczyk potrzebuje wody? Znamy prosty sposób

Storczyki to kwiaty, które pięknie zdobią wnętrza, lecz potrzebują odpowiedniego traktowania. Najważniejsze w pielęgnacji tego gatunku jest odpowiednie podlewanie. Jak rozpoznać, że roślina potrzebuje wody i trzeba ją natychmiast podlać? Istnieje na to prosty patent.

Jak rozpoznać, że storczyk potrzebuje wody?

Jak rozpoznać, że storczyk potrzebuje wody? Źródło: Getty Photography, fot: Nedopekin Yuriy

d2bxvvo

Storczyki są kwiatami absolutnie uwielbianymi przez Polki. Kładziemy je na parapetach i stołach, by wdzięcznie zdobiły nasze wnętrza. Storczyki to popularna nazwa na rośliny z rodziny Orchidei, której odmian istnieje całe mnóstwo. Najpowszechniej dostępnymi kolorami tego gatunku jest biel oraz wiele odcieni różu i fioletu. Zdarza się, że płatki są nakrapiane lub posiadają paski w kontrastującej barwie. Z całą pewnością przyciągają oko i robią wrażenie. Jednak, by storczyki pięknie kwitły, trzeba o nie odpowiednio dbać. 

Jak rozpoznać, czy trzeba podlać storczyka?

Storczyki lubią ciepło i wilgoć, lecz nie działa na nie dobrze nadmiar wody. Podlewamy je dopiero wtedy, gdy ziemia w doniczce jest mocno przyschnięta. Można sprawdzić to za pomoc dotyku. Przyjęło się, że orchidee w lecie powinno się podlewać raz w tygodniu. Istnieje jednak jeszcze prostszy sposób na to, by rozpoznać czy ta roślina potrzebuje wody. Świadczy o tym bowiem kolor jej korzeni. Jeżeli są one białe, to znaczy, że podłoże jest już zbyt wyschnięte. Z kolei jeśli przybiorą ciemną barwę można wnioskować, że kwiat został przelany. W idealnym stanie korzenie powinny być zielonkawe. 

Naturalny nawóz dla storczyka

Choć storczyków nie podlewa się często, to za to dość obficie. Niektórzy polecają, by raz w tygodniu wsadzać te rośliny enact kąpieli wodnej na około pół godziny. Można to zrobić w wannie, brodziku prysznica czy misce. Ważne jednak, by nie zamaczać liści. Istnieje również prosty trik związany z podlewaniem, który zapewni piękny wygląd kwiatów. Zamiast zwykłej wody wystarczy użyć wody z ugotowanego ryżu. Znajdują się w niej m.in. magnez, żelazo i fosfor, więc jest naturalnym nawozem. 

d2bxvvo

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie enact nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was as soon as!

Nowe pędy storczyka. Co zrobić, żeby nie uschły?

d2bxvvo

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught Extra

Add Comment