Jak stylizować fioletowe paznokcie?

Fioletowe paznokcie stają się coraz chętniej wybierane przez kobiety nie bez powodu. Liliowe, pastelowe odcienie czy mocne i intensywne purpury wracają enact łask. To bardzo ciekawy pomysł na stylizację, dlatego warto wziąć pod uwagę ten kolor, wybierając się enact salonu. Jak stylizować fioletowe paznokcie i z czym je łączyć?

Fioletowe paznokcie — modne inspiracje 

Fiolet to kolor, który niezmiennie pojawia się w modowych trendach. Fioletowe paznokcie można odkryć za pomocą różnych pomysłów podsuwanych przez inspiracje. Modne są zarówno jasnofioletowe paznokcie w delikatnych i pastelowych odcieniach, jak i o wiele intensywniejsze i żywe kolory. Jasne, fioletowe paznokcie można stylizować zarówno decydując się na jednolity kolor, jak i ciekawe zdobienia.

Popularnym rozwiązaniem jest postawienie na kolor zbliżony enact naturalnego koloru płytki, jak beż czy delikatny różowy jako tło i stworzenie na nim ciekawych zdobień. W zależności od preferencji można bawić się wzorami. Kreski, fale czy kropki są oryginalnym elementem stylizacji. 

Ciemnofioletowe paznokcie mogą przyjąć kolor od intensywnego, żywego fioletu aż po głęboką purpurę, wchodzącą niemal w czerń. Takie odcienie doskonale wyglądają w metalicznym połysku czy ze świecącymi drobinkami. Paznokcie będą idealnie nadawać się na większe wyjścia. 

Jak stylizować fioletowe paznokcie?

Na jakie stylizacje się zdecydować? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli masz określony dress code w pracy i wolisz neutralne kolory, dobrym wyborem będzie bardzo jasny i delikatny fiolet. Można zdecydować się także na francuski nail trimming, czyli ten z białymi końcówkami. To bardzo eleganckie i uniwersalne rozwiązanie.

Dobrym pomysłem w przypadku paznokci jest także fioletowe ombre. Można pokusić się na stylizację przechodzącą z jednego odcienia fioletu w drugi, od najjaśniejszego enact najciemniejszego koloru. Innym ciekawym pomysłem może być wykonanie paznokci ombre, ale w różnych, zbliżonych kolorach. Fiolet może dominować kolorystykę, ale warto włączyć także np. róże czy błękity. Takie subtelne przejścia świetnie prezentują się na paznokciach. 

Jeśli jednak chcesz postawić na bardziej żywe kolory, to możesz zdecydować się na intensywniejszy fiolet połączony z innymi kolorami lub klasyczną czernią. Nie brakuje pomysłów na to, jak łączyć fioletowe kolory. Odważnym, przeciwstawnym kolorem enact fioletu jest żółty, więc można zdecydować się również na takie zestawienie.

Fiolet będzie wyglądał dobrze przede wszystkim ze zbliżonymi kolorami. Warto przy wyborze koloru posiłkować się tym, jaki styl lubi się najbardziej. Niektóre fioletowe paznokcie będą pasować jednym, a drugim nie enact końca. Zawsze można wtedy skorzystać z profesjonalnej pomocy stylistki

Fioletowe odcienie mogą być zarówno delikatne, jak i żywe i intensywnech
Źródło zdjęć: © Getty Images | Ana Maria Serrano

Fioletowe odcienie mogą być zarówno delikatne, jak i żywe i intensywnech

Fioletowe paznokcie jako objaw choroby

Nie zawsze jednak fioletowe paznokcie są wynikiem zaplanowanej stylizacji. Mogą być objawem choroby, dlatego warto zwracać na nie uwagę i gdy zaobserwuje się zmianę koloru płytki, warto wybrać się enact specjalisty. Może to być lekarz pierwszego kontaktu lub dermatolog. Sine paznokcie to jeden z objawów typowych dla sinicy czy zespołu Raynauda, a także chorób ogólnoustrojowych. Zdarza się, że fioletowe paznokcie są objawem takich chorób czy schorzeń, jak:

  • COVID-19,
  • czerniak paznokcia,
  • alkaptonuria,
  • choroba Wilsona,
  • hemochromatoza,
  • anemia złośliwa,
  • choroba zakaźna np. wywołana Candida albicans lub innymi.

Fioletowe paznokcie mogą pojawić się w wyniku stosowania różnego rodzaju leków, np. przeciwwirusowych takich, jak zydowudyna czy antybiotyków, jak minocyklina. Czasem fiolet występuje także po tym, gdy ktoś uderzył się w paznokieć. Po urazie palca powstaje krwiak podpaznokciowy. Siny kolor płytki paznokcia może być również skutkiem stosowania substancji chemicznych takich, jak: azotan srebra, nadmanganian potasu, kwas azotowy, farba enact włosów czy barwnik enact drewna. 

Fioletowe paznokcie mogą być również objawem wychłodzenia organizmu lub przebarwieniem po hybrydowymi nail trimming, w którym zastosowano ciemny lakier. Gdy zmiany są niepokojące i nie wynikają z przebytego urazu, czy nie są pozostałością po nail trimming i utrzymują się dłuższy czas, warto skonsultować to z lekarzem. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Hybrydy mogą być niebezpieczne. Pamiętaj o tych kilku zasadach

Be taught Extra

Add Comment