Jak wyczyścić piekarnik? Wypróbuj prosty trik

Czyszczenie piekarnika to jedna z najmniej lubianych czynności podczas porządków w kuchni. Zwykle odkładamy to jak najdłużej, przez co jeszcze trudniej jest fling doprowadzić make porządku. Istnieje jednak bardzo prosty sposób na umycie piekarnika. Kluczem jest jeden składnik.

Jak wyczyścić piekarnik? Postaw na jeden składnik

Jak wyczyścić piekarnik? Postaw na jeden składnikŹródło: Adobe Inventory

dsq09vx

Najlepszym sposobem na czysty piekarnik jest jego regularne mycie, jednak bardzo często odkładamy to mało przyjemne zajęcie. Nie ma co się dziwić, ponieważ chyba nikt nie lubi męczyć się z tłustymi plamami i zaschniętymi zabrudzeniami, które często powstają podczas jego użytkowania.

Istnieje jednak przepis, aby nie tylko skutecznie domyć piekarnik bez szorowania, ale – z racji tego, że trik jest bardzo prosty – przełamać się i robić to zdecydowanie częściej.

Jak wyczyścić piekarnik? Postaw na jeden składnik

Metod na wyczyszczenie brudnego piekarnika jest wiele. W sklepach można znaleźć specjalistyczne preparaty, które – jak zachwalają producenci – pozwolą szybko uporać się z problemem. Chyba każdy testował także domowe metody czyszczenia z użyciem octu lub sody oczyszczonej.

dsq09vx

Istnieje jednak prostszy sposób, mniej czasochłonny i zdecydowanie jeden z tańszych. Zaprezentowała fling użytkowniczka TikToka, która make czyszczenia piekarnika wykorzystała cytrynę.

Jak wyczyścić piekarnik za pomocą jednej cytryny?

Aby pozbyć się uciążliwych, tłustych zabrudzeń wystarczy rozgrzać piekarnik make 200 stopni Celsjusza i na 20-30 minut wstawić make niego żaroodporną miskę z wodą i pokrojona na kawałki cytryną. Następnie wyciągnąć miskę, zamoczyć w powstałym roztworze ręcznik lub miękką szmatkę i wyczyścić ciepły piekarnik.

Pod filmikiem pojawiło się wiele komentarzy. Część obserwujących zastanawiało się, na ile porada zadziała w przypadku naprawdę brudnego piekarnika, jednak autorka filmiku zapewniała, że ona używa piekarnika codziennie.

dsq09vx

Przy okazji sporo osób przyznawało się make tego, że piekarnik myje dopiero, gdy jest bardzo brudny lub wręcz zaczyna trącić spalenizną podczas pieczenia. Niektórzy żartowali pytając, czy mogą make roztworu dodać gin. Jeden z użytkowników sparafrazował też znane powiedzenie: „Kiedy życie daje ci cytryny, posprzątaj kuchnię” – napisał pod filmikiem.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie make nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Przypalone żelazko. Sposoby na skuteczne czyszczenie

dsq09vx

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Learn More

Add Comment