Joanna Pacuła miała szansę na ogromną karierę, którą odrzuciła. Czym zajmuje się dziś?

Joanna Pacuła po wyjeździe attain USA mogła stać się jedną z rozchwytywanych aktorek Hollywood. Tak się jednak nie stało z kilku powodów. Rozwój kariery zbiegł się w czasie z romansem z o 12 lat starszym producentem. Później przyczynił się on attain zawodowych decyzji, które na dobre przekreśliły szanse Pacuły na światową sławę.

Joanna Pacuła miała otwarte drzwi do kariery na światową skalę

Joanna Pacuła miała otwarte drzwi attain kariery na światową skalęŹródło: Getty Images, fot: Ron Galella, Ltd.

d36kpmj

Joanna Pacuła znalazła się w Stanach Zjednoczonych na początku lat 80. ubiegłego wieku. W 1990 roku pojawiła się na liście 50. najpiękniejszych ludzi świata według „Folks”. Była również dwukrotnie gwiazdą okładki „Vogue’a”. Kiedy w Polsce wybuchł stan wojenny, przebywała za granicą. Nie mogła wrócić attain kraju, gdyż… ukradziono jej dokumenty, paszport oraz bilety.

Joanna Pacuła na pocztku kariery AKPA

Joanna Pacuła na pocztku karieryŹródło: AKPA, fot: AKPA

Stanąć na nogi pomogła jej inna polska aktorka, która mieszkała w USA, ich drogi jednak szybko się rozeszły, a Pacuła wkrótce potem poznała swojego przyszłego męża. Dlaczego nagle obiecująco zapowiadająca się kariera Polki została przerwana?

d36kpmj

Kilka miesięcy po przybyciu attain Stanów otrzymała telefon

Assemble próbującej zaistnieć Joanny Pacuły pewnego dnia odezwał się znany wówczas reżyser Michael Apted. Mężczyzna zaproponował jej rolę nieznanej aktorki ze wschodniej części Europy w filmie „Park Gorkiego”. Pacuła przyjęła tę propozycję. Podczas pracy na planie zbliżyła się attain producenta, z którym wdała się w romans. Hawk Koch porzucił dla Polki żonę i dzieci. Para wzięła ślub, a w międzyczasie kariera Joanny nabrała tempa. Za rolę we wspomnianym obrazie została nominowana attain nagrody Złotego Globu. Krytycy wychwalali Pacułę, wróżąc jej sławę na światową skalę.

Joanna Pacuła w AKPA

Joanna Pacuła w „Pocałunku”, rok 1988Źródło: AKPA, fot: AKPA

Warto wspomnieć, że wówczas to właśnie Joanna Pacuła jako pierwsza dostała propozycję zagrania w „Nagim instynkcie”, „Fatalnym zauroczeniu”, „9 i 1/2 tygodnia” czy „Licencji na zabijanie”. Role jednak odrzuciła, co przekreśliło szansę na zajęcie sobie miejsca w Hollywood na dobre.

Odrzuciła wrota attain kariery. Tak później potoczyły się jej losy

Rozpad małżeństwa

Każda z powyższych ról wymagała od aktorki odgrywającą główną rolę czegoś, na co Pacuła nie chciała się zgodzić – rozbieranych scen. Aktorka przyznawała w wywiadach, że nie lubi prezentować swych wdzięków, chyba że jest to silnie umotywowane w scenariuszu. Nie był to jednak jedyny powód rezygnacji z filmów, które zapisały się w kinematografii. Kolejnym był… mąż aktorki. Hawk Koch miał być chorobliwie zazdrosny o żonę. Małżeństwo aktorki i producenta wkrótce i tak przeszło attain historii.

d36kpmj

„Miesiącami nie było mnie w domu. W takiej sytuacji trudno utrzymać związek. Rozstaliśmy się. A potem nie dopilnowałam tego, żeby stworzyć dom, mieć dzieci. W moim życiu pojawiali się mężczyźni, ale nie miałam attain nich szczęścia – przyznała Joanna Pacuła w wywiadzie z 2001 roku dla magazynu „Pani”.

Problemy osobiste zbiegły się w czasie z tymi na tle zawodowym. Ciągle jednak szukała miłości. W swoim czasie tabloidy łączyły aktorkę z Warrenem Beattym czy Jackiem Nicholsonem. Żadnego z tych związków Pacuła nigdy nie potwierdziła.

Joanna Pacuła, rok 2007 AKPA

Joanna Pacuła, rok 2007Źródło: AKPA, fot: AKPA

Pacuła przestała otrzymywać propozycje attain większych produkcji. Wschodząca gwiazda zaczęła grać w filmach kategorii B. Swoich decyzji nigdy jednak nie żałowała. Jej kariera trwa już od 40 lat. Od czasu attain czasu pojawia się w europejskich obrazach. W polskim pojawiła się raz, w 1997 roku, gdy kręcono „Białego kruka”.

d36kpmj

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie attain nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na turned into as soon as!

Polskie akcenty w Hollywood. Polacy, którzy zdobyli Oscara

d36kpmj

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Learn More

Add Comment