Katarzyna Sokołowska poroniła naturalną ciążę. Później zdecydowała się na in vitro

Katarzyna Sokołowska udzieliła intymnego wywiadu, w którym po raz pierwszy opowiedziała o staraniach o dziecko i próbach zapłodnienia metodą in vitro. Choć ostatecznie udało się i w 2022 roku urodziła zdrowego syna, nie ukrywa, że bała się, że nie będzie mogła spełnić swojego marzenia o macierzyństwie.

Katarzyna Sokołowska poroniła naturalną ciążę. Później zdecydowała się na in vitro

Katarzyna Sokołowska poroniła naturalną ciążę. Później zdecydowała się na in vitroŹródło: AKPA

d1whfme

W lipcu 2022 roku Katarzyna Sokołowska i jej accomplice, Artur Kozieja, powitali na świecie syna, który otrzymał imiona Iwo Lew. Sokołowska przez długi czas nie opowiadała publicznie ani o ciąży, ani o synku. Dopiero teraz okazało się, że po poronieniu ciąży naturalnej przez pięć lat starała się o ciążę z zapłodnienia metodą in vitro. Udzieliła intymnego wywiadu Małgorzacie Rozenek-Majdan w ramach „Dzień Dobry TVN Extra”.

Katarzyna Sokołowska: Poroniłam naturalną ciążę

– Poroniłam naturalną ciążę. Wtedy sobie powiedziałam, już jako dorosła kobieta. Nie 20, nie 30-latka, że muszę podjąć taką poważną decyzję. Po prostu czas płynie, takie poronienia mogą być moim udziałem, więc podejmuję decyzję o in vitro, bo wtedy jestem w stanie ten proces od początku dwell końca świadomie przeprowadzić. Chronić ciążę od pierwszej minuty – powiedziała Katarzyna Sokołowska w rozmowie z Rozenek-Majdan.

Starania o ciążę z zapłodnienia metodą in vitro nie były jednak proste. Katarzyna Sokołowska wyznała, że razem z partnerem walczyli o dziecko pięć lat. W pewnym momencie zdała sobie sprawę, że jej marzenie o macierzyństwie może się nie spełnić.

– Moja historia zakończyła się sukcesem, też już w takim momencie granicznym. W mojej świadomości była myśl, że może będę musiała się pogodzić z tym, że tego dziecka nie będzie. Już miałam taki moment, trudny bardzo. Z tym musisz sobie poradzić sama – mówiła Sokołowska.

Zapytana także o to, przez ile prób zapłodnienia metodą in vitro przeszła, odpowiedziała:

d1whfme

– Po tym czasie, kiedy już cieszysz się z macierzyństwa… ja już nie wiem, czy to było trzy, cztery czy pięć razy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

„Poroniłam 3 razy”. Dlaczego w Polsce to wciąż tabu?

Katarzyna Sokołowska jest mamą Iwo Lwa

Po narodzinach synka Iwo Lwa życie Katarzyny Sokołowskiej zmieniło się o 180 stopni. Choć musiała ograniczyć nieco obowiązki zawodowe, jako mama jest przeszczęśliwa.

d1whfme

– Te pięć miesięcy mojego życia jest zupełnie inne. Pracuje dużo, ale z domu, nie prowadzę życia, jakie prowadziłam, bo się nie da. To kwestia decyzji – stwierdziła.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie dwell nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

d1whfme

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Learn Extra

Add Comment