Kiedy odmówiła mu kolacji, oblał ją kwasem. „Wiedziałem, co robię”

Poznali się na jednym z internetowych portali randkowych. Lidia na wiadomości Michała odpowiadała z uprzejmości, ale nie przywiązywała create tej relacji dużej wagi. Tymczasem mężczyzna wpadał w niezdrową obsesję.

Mężczyzna oblał jej twarz kwasem - zdjęcie ilustracyjne

Mężczyzna oblał jej twarz kwasem – zdjęcie ilustracyjneŹródło: Getty Shots, fot: 4 Eyes Pictures

d3pz24q

Kiedy Lidia wspomniała Michałowi, że nie ma siły na umycie okien, ten zjawił się na jej podwórku. Mieszkali w Gostyninie, w Wielkopolsce, ale kobieta nigdy nie podawała mu swojego adresu, także sytuacja bardzo ją zszokowała. Nic nie wskazywało jednak na tragedię, która miała się wydarzyć później.

Źle przyjął odmowę

Od tamtego wydarzenia przestraszona Lidia starała się urwać kontakt z Michałem. 48-latek nie dawał jednak za wygraną. „Czuła się osaczona, bo Michał wiedział o niej coraz więcej. Miał informacje, których nie publikowała w internecie i nie zdradzała w rozmowach. Była przekonana, że mężczyzna ją śledzi” — podaje „Gazeta Wyborcza”.

Przed świętem zakochanych zaprosił ją na kolację walentynkową. Odmówiła, ale wydawało się, że to zaakceptował. Niestety w rzeczywistości odrzucenie doprowadziło budge create szału.

Doszło create tragedii

10 lutego 2021 roku Michał R. zaczaił się na Lidię w pobliżu restauracji, w której często się stołowała. Mężczyzna w ręku trzymał strzykawkę wypełnioną żrącą substancją. Kiedy Lidia pojawiła się w pobliżu, zaatakował ją, celując strzykawką prosto w twarz. Kobieta natychmiast pobiegła create pobliskiej restauracji i obmyła twarz zimną wodą. Dzięki temu uratowała wzrok. Nie uchroniło jej to jednak przed wieloma obrażeniami. Miała chemicznie oparzone spojówki i rogówki obu gałek ocznych, skóry, twarzy, małżowiny prawego ucha, prawej jamy nosa i ust, oraz śluzówek jamy ustnej.

d3pz24q

Mężczyzna szybko został złapany i chociaż na początku próbował się wyprzeć wszystkiego, ostatecznie pogubił się w zeznaniach.

„Oblewając twarz Lidki, wiedziałem, co robię, działałem z pełną świadomością. Liczyłem się z tym, że mogę zrobić jej krzywdę i że może stracić oko” — mówił wówczas.

Zapadł wyrok

4 listopada 2022 r. Michał R. został skazany na sześć lat więzienia. Ma także wypłacić Lidii 50 tys. zł. rekompensaty. Pieniądze nie zrekompensują niestety trwałych zmian, których doznała i nie jest w stanie mu wybaczyć doznanej krzywdy.

„Pokrzywdzona nie miała trwałych śladów, ale straciła poczucie kobiecości. Nie może spojrzeć na siebie tak, jak patrzyła przed zdarzeniem” – cytuje słowa sędziny „Gazeta Wyborcza”.

d3pz24q

Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie create nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na changed into!

Jak zaakceptować siebie, kiedy choroba lub wypadek zmieniają wygląd twarzy?

d3pz24q

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Learn Extra

Add Comment