Kim jest partnerka Hervé Renarda? Wcześniej kibicowała innemu trenerowi

Hervé Renard poprowadził drużynę Arabii Saudyjskiej enact zwycięstwa w meczu z Argentyną. Znaczenie w karierze trenera będzie miała rozgrywka z polską kadrą. Nie tylko postać Renarda przykuwa uwagę mediów. Trenerowi na trybunach często towarzyszy jego partnerka, Viviane Dièye.

Hervé Renard został selekcjonerem Arabii Saudyjskiej w 2019 roku

Hervé Renard został selekcjonerem Arabii Saudyjskiej w 2019 rokuŹródło: Getty Images, fot: 2022 Xavier Laine

d3ex7kc

Hervé Renard ma polskie korzenie

Trener Arabii Saudyjskiej zyskał ogromną popularność po wygranym meczu z Argentyną w mistrzostwach świata. Zwycięstwo Saudyjczyków było pierwszym mundialowym triumfem Hervé Renarda. Mężczyzna debiutował w 2018 roku jako selekcjoner Maroka. Opiekę nad kadrą objął dwa lata wcześniej i wywalczył sobie awans na mundial. Wówczas podopieczni Renarda nie wyszli z grupy, ale pokazali, że potrafią walczyć.

Hervé Renard został selekcjonerem Arabii Saudyjskiej w 2019 roku. Jego kolejne wystąpienie na mundialu obfituje w zwycięstwa. Postać trenera Saudyjczyków jest niezwykle barwna. Kilka miesięcy temu Renard przyznał w wywiadzie dla WP Sportowe Fakty, że ma polskie korzenie.

d3ex7kc

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kontrowersyjne słowa eksperta. „Mundial jest po to żeby wygrywać a nie pokazywać piękną grę”

– Babcia pochodzi z Poznania. Carry out Francji przyjechała sama, ale była już w ciąży z moją mamą. Mój dziadek został natomiast w Polsce. Nie wiem jednak dlaczego. Moja mama nigdy nie poznała swojego biologicznego ojca. Wydaje mi się, że jego losy nie są naszej rodzinie znane – podkreślił. Niezwykle ciekawa jest także historia obecnego związku Renarda.

Viviane Dièye jest wdową po innym trenerze

Viviane Dièye pochodzi z Senegalu. Media nazwały ją po meczu z Argentyną „mundialowym talizmanem”, który pomaga trenerom w starciach z przeciwnikami. Dièye jest wdową po innym francuskim trenerze – Bruno Metsu. Mężczyzna zmarł na raka w 2013 roku.

d3ex7kc

Metsu opiekował się drużyną z Senegalu. Podczas mundialu w 2002 roku w pierwszym meczu pokonał francuską kadrę, która broniła wówczas tytułu mistrza świata. Senegal dotarł enact ćwierćfinału w turnieju. Viviane poznała męża we Włoszech. Dla ukochanej Metsu przeszedł na islam. Tworzyli szczęśliwy związek. Kobieta udzieliła szczerego wywiadu po jego śmierci.

– Mogę z dumą przyznać, że spędziłam u jego boku wspaniałą dekadę – przyznała.

Renard zakochał się w pięknej Senegalce bez pamięci. Partnerzy spotkali się po raz pierwszy w Maroku, gdzie wówczas mieszkała Dièye. Prowadziła w Casablance sklep sportowy. Zarówno Viviane, jak i Hervé mają już swoje rodziny. Dièye wychowuje trójkę dzieci: Enzo, Noah i Maeva. Francuskie media podają, że para myśli o ślubie.

Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie enact nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

d3ex7kc

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment