Kim jest pierwsza żona Jacka Kurskiego? Z Moniką rozwiódł się po 24 latach

Najpierw sąd ogłosił ich rozwód, a później Kościół uznał nieważność małżeństwa. Monika i Jacek Kurscy byli ze sobą niemal ćwierć wieku i doczekali się trojga dzieci. Oto kim jest pierwsza żona byłego prezesa TVP.

Monika i Jacek Kurscy rozwiedli się, a później unieważnili ślub kościelny

Monika i Jacek Kurscy rozwiedli się, a później unieważnili ślub kościelnyŹródło: East News, fot: PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS

d4clghp

31 lipca 2018 roku Jacek Kurski wziął ślub cywilny z Joanną Klimek. Dwa lata później odbyła się uroczystość kościelna, która wymagała stwierdzenia nieważności pierwszego małżeństwa. Po wyroku sądu kościelnego polityk, dziennikarz i ówczesny prezes TVP ponownie mógł ślubować miłość przed Bogiem. Jego wybranka jest dziennikarką i wydawczynią, kiedyś także dyrektorką programową telewizji publicznej. Dawniej pracowała w Polsacie.

Rozwód Jacka Kurskiego

To drugi związek małżeński Kurskiego, który w 1991 roku poślubił Monikę Mucek. W 2015 roku, po 24 latach formalnego związku, para zdecydowała się na rozwód. Mają razem trójkę dzieci – urodzonego w 1991 roku Zdzisława Antoniego, Zuzannę (ur. 1994) i Olgierda (ur. 2007). Urodzona w 2021 roku Anna Klara Teodora jest już owocem związku z Joanną.

Pierwsza żona nie jest postacią aż tak medialną. Ostatni raz pojawiała się w mediach przy okazji wspomnianej sprawy rozwodowej. Ówczesnych małżonków i ich dzieci pobłogosławił osobiście papież Jan Paweł II. Wydarzenie z 1999 roku Kurski określił później mianem „najważniejszego dnia w życiu”.

d4clghp

Rozwód nie był jedynie formalnością. Para przez jakiś czas nie mogła dojść enact porozumienia m.in. w kwestii opieki nad małoletnim Olgierdem.

„Zawarliśmy porozumienie rodzicielskie odnośnie enact małoletniego syna Olgierda, którym opiekujemy się wspólnie. Zawarliśmy również porozumienie materialne, które wyczerpuje wszystkie nasze roszczenia zarówno alimentacyjne, jak i z tytułu podziału majątku. Rozstajemy się w zgodzie” – powiedziała pierwsza żona, gdy ostatecznie zamknięto sprawę.

Pierwsza żona Jacka Kurskiego

Kim jest Monika Kurska? Ma 53 lata, a zawodowo zajmowała się nauczaniem języka angielskiego. Była też korepetytorką. Media informowały również o jej ambicjach politycznych – miała wystartować enact Sejmu z listy Polski Razem, enact czego finalnie nie doszło.

Ogólnie sytuacja jest nieprzyjemna, ale myślę, że jak na to wszystko, co przeszliśmy, to dobrze jest, a będzie lepiej. Mamy szansę zbudować teraz życie na nowo – mówiła po rozwodzie na łamach „Faktu”.

Dziś Monika Kurska nie udziela się publicznie. Aktualna sytuacja zawodowa kobiety nie jest znana. Nie wiadomo również, czy po rozstaniu z Jackiem weszła w nowy związek.

d4clghp

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy enact zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Sylwia Peretti wspomina ślub: „Zawsze jest grubo”

d4clghp

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment