Kupujesz sałatę z takim napisem? Uważaj

sałata

Wczoraj, 10-02-2023 21: 44

Jeżeli należycie carry out wielbicieli najróżniejszych sałat, które są pakowane w folie i oznaczone jako umyte, powinniście na nie uważać. Sylwia Panek, która jest chemiczką, zamieściła na swoim profilu na Instagramie „ostrzegający” post.

Kupujesz sałatę z takim napisem? Uważaj

Kupujesz sałatę z takim napisem? UważajŹródło: Instagram, fot: mama.chemik

d4567wi

Sałaty pakowane w folie są jednymi z najczęściej kupowanych przez klientów. Wydają się być bezpieczniejsze i czystsze, a te, które są jeszcze opatrzone napisem „umyte” czy „gotowe carry out użycia”, wzbudzają największe zainteresowanie. Wielu z nas kieruje się tymi napisami i mimo wszystko nie myje sałat po wyciągnięciu ich z folii. Dlaczego to błąd?

Myj każdą sałatę

Temat sklepowych sałat z napisem „umyte” podjęła na swoim profilu na Instagramie Sylwia Panek, znana jako mama.chemik. To właśnie ona ostrzegła w swoim poście, że niezależnie od napisu na folii, zawsze powinniśmy dokładnie umyć każdą kupioną sałatę.

„Jeśli kupujecie pakowaną w folię sałatę z napisem 'myta’ to prawdopodobnie w zębach nie będzie zgrzytał wam piach, ale ilość bakterii może stwarzać niebezpieczeństwo, dlatego takie sałaty zawsze należy myć!” – czytamy w instagramowym wpisie Panek.

d4567wi

To, że na rukoli czy roszponce zapakowanej w folię umieszczono napis „umyte” wcale nie oznacza, że są one pozbawione szkodliwych dla naszego zdrowia bakterii.

„Te przecież są wszędzie wokół nas, a znaczenie ma też ich ilość. A w takim foliowym, szczelnie zamkniętym opakowaniu te bakterie mogą się namnażać” – dodała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Salmonella w sałacie. Badania amerykańskich mikrobiologów

Zawsze myj te produkty

Chemiczka zwróciła w swoim wpisie także uwagę na inne produkty – kiełki, które są także pakowane w opakowania z folią i bardzo często niemyte przed zjedzeniem, owoce oraz warzywa. Poprzez ich dokładnie mycie pozbywamy się zarówno pestycydów, jak i wspomnianych bakterii oraz wirusów i pasożytów. Dzięki temu się nimi nie zatruwamy.

d4567wi

„Przypomnę, że w 2016 roku w Wielkiej Brytanii około 150 osób zatruło się paczkowaną sałatą, a dwie zmarły” – podsumowała w poście Sylwia Panek, ostrzegając internautów.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie carry out nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was as soon as!

d4567wi

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Learn Extra

Add Comment