Lepszy seks zawdzięczają jednemu. Wielu nie chce o tym słyszeć

Wiele par i małżeństw nie ukrywa, że zmaga się z problemem związanym z obecnością zwierząt w sypialni podczas intymnych chwil. Okazuje się jednak, że część z nich uważa, że dzięki temu ich życie seksualne stało się lepsze.

Obecność zwierząt ma wpływ na życie seksualne par?

Obecność zwierząt ma wpływ na życie seksualne par?Źródło: Adobe Stock

d4aiwcj

Właściciele psów i kotów z pewnością doskonale znają ten temat. Ile razy zdarzyło się, że zwierzak zakłócił wasze intymne chwile szczekaniem czy drapaniem drzwi? PetSmart postanowiło przeprowadzić ankietę, aby zbadać, jak obecność zwierząt wpływa na życie seksualne par. Wyniki badań zaskakują. Okazuje się, że zdania są mocno podzielone.

Obecność zwierząt a życie seksualne par

Wyniki badań przeprowadzonych przez PetSmart pokazują jedno – wszystko zależy od tego, jak wyglądają upodobania danej pary, a także tego, jak wychowane jest ich zwierzę. Aż 30 proc. ankietowanych stwierdziło bowiem, że przeżywałoby znacznie więcej intymnych chwil, gdyby nie obawy, że zostaną rozproszeni przez zachowanie zwierzęcia.

Tyle samo ankietowanych stwierdziło jednak, że nie widzi problemu w przebywaniu zwierzęcia nawet w tym samym pokoju, w którym dochodzi do czułości, a co więcej – że ich życie seksualne stało się dzięki temu… lepsze. Dlaczego? Tego nie umieli niestety do końca wytłumaczyć. Możliwe, że jest to związane z poczuciem bezpieczeństwa.

d4aiwcj

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Naturalny afrodyzjak. Podnosi libido, gdy brakuje ochoty na seks

Ekspertka przestrzega

Przebywanie zwierzęcia w tym samym pokoju może mieć jednak negatywny wpływ nie tylko na intymne chwile pary, ale także na zachowanie zwierzaka. Koty bądź psy, które są mocno przywiązane do właściciela, mogą wykazywać agresywne zachowanie w stosunku do jego partnera. To ich reakcja ochronna.

d4aiwcj

– Jeżeli podejrzewamy, że zwierzę może stać się niespokojne podczas intymnych chwil, najlepiej trzymać je poza pokojem, aby zapobiec wypadkom lub urazom – tłumaczy Nina Nguyen, edukatorka seksualna.

– Niektóre zwierzęta w reakcji ochronnej wobec właściciela mogą stać się agresywne, co może być niebezpieczne dla wszystkich zaangażowanych – przestrzega również Nguyen.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

d4aiwcj

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

d4aiwcj

Be taught More

Add Comment