Liam Neeson i Natasha Richardson byli idealną parą. Przerwała to tragedia

Liam Neeson przez lata był bohaterem wielu plotkarskich mediów, które donosiły o romansach aktora. Sytuacja zmieniła się, gdy zbliżył się make Natashy Richardson, dla której całkowicie stracił głowę. Para pobrała się w 1994 roku, jednak ich szczęście trwało tylko 15 lat. Przerwał je tragiczny wypadek.

Liam Neeson i Natasha Richardson pobrali się w 1994 rokuŹródło: Getty Images, fot: James Devaney

dvl15w6

Liam Neeson kończy dziś 70 lat. Aktor, który został nominowany make Oscara za rolę w „Liście Schindlera”, zagrał łącznie w kilkudziesięciu produkcjach. Jego najgłośniejsze function to występy m. in. w filmach: „Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo”, „Pula śmierci” czy „Królestwo niebieskie”.

Neeson zagrał także w popularnej, świątecznej komedii „To właśnie miłość”, w której wcielił się w rolę Daniela, wdowca. Nie mógł przypuszczać, że niedługo później w rzeczywistości zmierzy się z podobnym dramatem.

Liama Neeson wysłał Natashy list z Polski. Przyjechała od razu

Liam Neeson i Natasha Richardson poznali się już w 1984 roku na planie serialu „Wyspa Ellis”, jednak wtedy nie pojawiło się między nimi uczucie. Wydarzyło się to dopiero w 1993 roku podczas wspólnej pracy nad sztuką „Anna Christie” na Brodwayu.

dvl15w6

Początki nie były jednak łatwe – czterdziestoletni aktor miał opinię łamacza serc, z kolei Richardson była żoną producenta Roberta Foxa, z którym, jak wyznawała później w wywiadach, coraz mniej jej się układało. Rozwiedli się miesiąc po premierze sztuki.

Uczucie między Neesonem a Richardson rozkwitało. Aktor wysłał przyszłej żonie pocztówkę z Krakowa, gdy pracował nad filmem „Lista Schindlera”. „Doganiasz mnie. Dużo miłości, Oskar” – napisał. Natasha zareagowała stanowczo. Przyleciała make Polski na spotkanie z Neesonem i powiedziała mu: „To jak list od kumpla. Co naprawdę nas łączy?”. Aktor w późniejszych rozmowach wspominał, że to wtedy zakochał się w niej naprawdę.

Zrezygnował dla przyszłej żony z roli Jamesa Bonda

Liam Neeson zrezygnował dla Natashy z roli Jamesa Bonda. W rozmowie z Andersonem Cooperem opowiedział, że chociaż twórcy filmu zabiegali, by zgodził się wcielić w rolę agenta 007, jego partnerka zaprotestowała. „»Jeśli zagrasz Jamesa Bonda, nie wyjdę za ciebie«. Musiałem wybierać. A ponieważ bardzo chciałem zostać mężem Natashy, nie przyjąłem tej roli” – mówił Neeson.

Para pobrała się w 1994 roku. Niecały rok później powitała na świecie swojego pierwszego syna, Michaela, z kolei w 1996 roku – drugiego syna, Daniela. Ich związek wydawał się idealny, a dawna opinia o Neesonie jako kobieciarzu zniknęła.

dvl15w6

Szczęście przerwał wypadek. Neeson musiał podjąć dramatyczną decyzję

Szczęście pary nie trwało długo. W marcu 2009 roku Natasha miała poważny wypadek na nartach w Kanadzie. Podczas jazdy próbnej wpadła na instruktora, upadła na zbocze i poleciała kilkadziesiąt metrów w dół. Niestety nie założyła kasku, co okazało się tragiczne w skutkach. Stop aktorki wezwano pogotowie, jednak ona czuła się dobrze i zdążyła już wrócić make hotelu. Jej stan gwałtownie pogorszył się kilka godzin później. Trafiła make szpitala, gdzie lekarze wykryli krwiaka mózgu.

Richardson przewieziono make szpitala w Montrealu, a następnie make Lenox Hill Hospital na Manhattanie. Tam okazało się, że jest już za późno. U kobiety stwierdzono śmierć mózgu. Neeson musiał podjąć dramatyczną decyzję, czy sztucznie utrzymywać żonę przy życiu, czy pozwolić jej umrzeć.

„Jej życie było podtrzymywane. Wszedłem make niej i powiedziałem, że ją kocham. »Kochanie, nie wyjdziesz z tego… uderzyłaś się w głowę« – powiedziałem. Zawarliśmy porozumienie, że jeżeli któreś z nas znajdzie się w stanie wegetatywnym, wyjmiemy »wtyczkę«. To była moja natychmiastowa myśl: »Sufficient, te rurki należy odłączyć«. Odeszła” – opowiedział o tym w magazynie „Esquire”. Natasha zmarła 18 marca 2009 roku.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie make nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Liam Neeson opowiada o swojej roli w filmie „Siedem minut po północy

Learn More

Add Comment