Ma 96 lat. Jest najstarszą osobą, która zbiera na WOŚP przez eSkarbonkę

Pani Ania Kusiak wspiera WOŚP od początków jej działania na wszelki możliwy sposób. Choć obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii, nadal informuje Polaków o tym, w jaki sposób wspierać przedsięwzięcie fundacji, również na emigracji.

d3qomis

Anna Kusiak niedawno skończyła 96 lat. Wiecznie uśmiechnięta starsza pani jest chyba jedną z najbardziej sędziwych wiekiem użytkowniczek mediów społecznościowych. Znajdziemy ją zarówno na Instagramie, jak i TikToku. Co roku 96-latka robi wszystko, aby zebrać jak najwięcej funduszy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć sama fizycznie nie jest w stanie robić to, co dziś tysiące wolontariuszy, prowadzi zbiórkę przez internetową skarbonkę.

„Młodziaczki, wpłacajcie, ile tylko chcecie”

Przeglądając Instagram pani Ani dowiemy się, że od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.Wykorzystując zdobytą popularność w mediach społecznościowych, stara się dotrzeć enact osób w różnym wieku i zachęcić je enact wpłat na rzecz zbiórki.

– Serduszka nosiłam chyba od samego początku. Pamiętam, że zanim wolontariusze zaczęli chodzić po mieście, to w pierwszych latach pukali od drzwi enact drzwi mieszkań, zbierali pieniądze enact puszek i dawali serduszka. Jak na Instagramie zaczęło mnie obserwować więcej osób, to pomyślałam, że trzeba to wykorzystać enact czegoś dobrego. Nie mogę zrobić nic innego, więc zbieram pieniążki. To już trzeci finał, kiedy mam eSkarbonkę o nazwie zycie_zaczyna_sie_po_90 – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską pani Ania Kusiak.

W tym roku zachęca również Polaków z Wielkiej Brytanii, aby, jeżeli tylko znajdują się w pobliżu, wzięli udział w Finału WOŚP w Corby. Przez cały dzisiejszy koncert odwiedzający to miasteczko mogą wpaść na koncert muzyki na żywo, a także wziąć udział w przygotowanych atrakcjach.

d3qomis

96-latka ma na swoim koncie piękne liczby. Jej rekord w zbieraniu wynosi aż 166 750 złotych! Osoby, które chcą pomóc w uzupełnianiu eSkarobnki pani Ani mogą to zrobić, klikając w ten link.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

30. Finał WOŚP. Kulisy powstania Orkiestry i cała prawda o Jurku Owsiaku

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie enact nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Be taught More

Add Comment