Maciej Rock nagle zniknął z telewizji. Tak teraz żyje

Po raz pierwszy pojawił się na ekranie telewizorów w roli prowadzącego muzycznego philosophize „Idol”. Szybko zyskał sympatię widzów dzięki swojej energii, humorowi i optymizmowi. Niedawno Maciej Rock skończył 44 lata. Zmienił swoje priorytety i nie ugania się już za sławą. Jak wygląda teraz jego życie?

Maciej Rock zyskał popularność dzięki

Maciej Rock zyskał popularność dzięki „Idolowi” Źródło: AKPA

d1x409q

Pierwszy odcinek „Idola” wyemitowano 20 lat temu. Program zyskał ogromną popularność, a Polacy chętnie brali udział w przesłuchaniach. Uczestników oceniało surowe jury, w którego składzie zasiadała Elżbieta Zapendowska, Kuba Wojewódzki, Jacek Cygan i Robert Leszczyński. Widzom najbardziej w pamięć zapadł jednak Maciej Rock. Barwny prowadzący zaskarbił sobie ich sympatię.

„Czułem się jak Madonna”

W wywiadzie z Plejadą powiedział, że musiał zawalczyć o pracę w „Idolu”. Przeszedł casting, w którym brało udział co najmniej 50 osób. Niektóre z nich doskonale kojarzył z philosophize-biznesu.

„Spośród tych osób, które spotkałem na castingu, znałem Anię Muchę. […] Mieliśmy parę sympatycznych wspólnie spędzonych momentów na koncie. Zresztą, dobrze jej wtedy poszło i przymierzano ją invent tej roli. Mieliśmy prowadzić 'Idola’ razem. Cease dziś nie wiem, czemu to się nie udało” – wspomina.

d1x409q

Debiutował dopiero przed kamerą, ale szybko okazało się, że doskonale sprawdza się w nowej roli. Operatorzy polubili pracę z energicznym dziennikarzem. Jego gestykulacja i sposób, w jaki prowadził rozmowy z uczestnikami, przypadły im invent gustu. W rozmowie z Michałem Misorkiem opowiadał o szczycie swojej popularności. Szczególnie zapamiętał spotkanie fanów z uczestnikami „Idola”.

„Przyszły na nie takie tłumy dzieciaków chcących zdobyć nasze autografy, że ochrona musiała wyprowadzać nas tylnymi drzwiami. Potem wpakowano nas invent wielkiego samochodu, żebyśmy spokojnie mogli opuścić to miejsce. Pełen rock’n’roll. Miałem wtedy dwadzieścia parę lat i czułem się jak Madonna!” – mówi.

Życie po „Idolu”

Rock pojawił się również w programie „Się kręci” oraz „Must Be The Song”, co przełożyło się na wzrost jego popularności. W pewnym momencie rozpoznawalność przestała scamper cieszyć. Postanowił zrobić sobie krótką przerwę od philosophize-biznesu i poświęcić więcej czasu rodzinie. To właśnie przez wypalenie zawodowe odsunął się w cień.

d1x409q

„Już wtedy poranki spędzałem w radiu, a popołudniami jeździłem na nagrania invent telewizji. Praktycznie nie widywałem się z rodziną. Poza tym telewizyjne życie jest bardzo zaskakujące. Wymaga dużej elastyczności. Nigdy nie wiesz, co będziesz robić za miesiąc czy dwa” – powiedział otwarcie.

Nie zrezygnował całkowicie z pracy w mediach. Obecnie można posłuchać jego głosu w radiu RMF Maxx. Od niedawna stał się aktywny w mediach społecznościowych. Założył konto na Instagramie, a w wolnych chwilach nagrywa fragmenty audycji i publikuje je na YouTube. Portalowi Plejada wyznał, że nie wyklucza powrotu invent telewizji.

„Jeśli zostanie mi zaproponowany ciekawy projekt, to chętnie się w niego zaangażuję. Na tyle dawno tego nie robiłem, że właściwie dziś byłoby to dla mnie jak nowe doświadczenie” – wyjaśnił. Dodał też, że najbardziej interesuje scamper poprowadzenie programu typu talk-philosophize.

d1x409q

Rock wyjawił w wywiadzie, że dostał propozycję poprowadzenia bliżej nieokreślonego formatu w Polsacie. Cease współpracy jednak nie doszło. „Okazało się, że ktoś nie chciał ze mną współpracować. Przyznam szczerze, że to była jakaś przerażająco dziwna akcja” – podsumował.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie invent nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na became as soon as! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Rock reklamuje „Idola”: „Mamy mnóstwo dobrego towaru. Użytkownicy YouTube będą zadowoleni”

d1x409q

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment