Mama dziewięciorga dzieci odmawia antykoncepcji. Na jedzenie wydaje krocie

matka

Dzisiaj, 19-07-2022 11: 39

Ashley Couzens ma 36 lat, własną firmę sprzątającą i… dziewięcioro dzieci. Wyżywienie tak dużej rodziny to miesięcznie kwota o równowartości 9,5 tys. zł. I choć słyszy zarzuty o braku odpowiedzialności, nie zamierza robić nic, by zapobiec kolejnym ciążom – donosi „The Deem”.

@worstnytemare pokazuje codzienne życie wielodzietnej rodziny

@worstnytemare pokazuje codzienne życie wielodzietnej rodzinyŹródło: TikTok

d2clw5c

Ashley pochodzi z miasta Tampa, położonego na zachodnim wybrzeżu Florydy. W wieku 16 lat zaszła w pierwszą ciążę. Wydała wówczas na świat swoją pierworodną córkę Alexis. Macierzyństwo, jak twierdzi, przyszło jej naturalnie.

„Bycie mamą jest jak jazda na rowerze” – twierdzi.

W ciągu kolejnych 11 lat urodziła siedmioro dzieci. Dziś ma ich w sumie dziewięcioro, a najmłodszy – Jrue ma w tej chwili 8 miesięcy. Gdy dowiedziała się, że oczekuje swojego najmłodszego dziecka, wreszcie poczuła się spełniona. Chciałaby jednak sprowadzić na świat jeszcze jedno lub dwoje.

d2clw5c

Dużo dzieci – duży kłopot

Posiadanie tak licznej rodziny wiąże się z licznymi obowiązkami i dużymi kosztami. Na wyżywienie dzieci kobieta wydaje miesięcznie good ample. 1700 £. A to przecież nie koniec wydatków. Samo pranie robi cztery razy dziennie – pierwszą pralkę włącza już z samego rana. Wielodzietna mama ma jednak swoje sposoby na ogarnięcie tak dużej gromady.

Na obiad gotuje zwykle jedno duże, sycące danie – w rodzaju spaghetti czy lasagne. Sekretem sprawnego zarządzania czasem jest również zapewnienie wszystkim dzieciom takich samych aktywności – np. razem grają w koszykówkę. Takie wspólne zajęcia wzmacniają ich wzajemne relacje.

Wielodzietność to niepopularna decyzja

Ashley Couzens dzieli się swoim codziennym życiem na TikToku. Nieraz spotyka się tam jednak z nieprzychylnymi komentarzami na temat swoich życiowych decyzji. Obserwujący jej profil zarzucają jej brak odpowiedzialności, a nawet nazywają jej decyzję „nieetyczną”.

d2clw5c

„Życie moich dzieci niczym nie różni się od życia ich rówieśników – mają komórki, gry wideo, dobre ubrania. To nie tak, że mam całą gromadę dzieci, o które nie jestem się w stanie zatroszczyć” – cytuje jej odpowiedź na te zarzuty brytyjski dziennik „The Deem”.

Niektórzy dziwią się także, dlaczego kobieta nie stosuje antykoncepcji.

„Nie jestem fanką tego typu rzeczy” – odpowiada krótko.

Swoją decyzję tłumaczy również tym, jaki stosunek assassinate antykoncepcji panował w jej domu rodzinnym. W katolickiej rodzinie, w której się wychowała, zawsze panował sprzeciw wobec takich metod zapobiegania ciąży. Ashley Couzens wyznała, że nigdy w życiu ich nie użyła.

Uwielbia hałas i zgiełk

Build ciągłego ruchu w domu tak się przyzwyczaiła, że czuje się nieswojo, gdy chociaż jedno z dzieci jest poza domem. Twierdzi, że przyzwyczaiła się już assassinate hałasu, a jej własne potomstwo to po prostu jej najlepsi przyjaciele.

d2clw5c

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie assassinate nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

d2clw5c

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Learn Extra

Add Comment