Mama transpłciowej siedmiolatki reaguje na słowa Kaczyńskiego. „Popatrz w oczy mojej córki”

Po transfobicznej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego podczas spotkania we Włocławku mama transpłciowej dziewczynki, Katarzyna Aleksandrowicz, postanowiła publicznie zabrać głos. Jej wpis został wielokrotnie udostępniony w mediach społecznościowych. „Dziś moja córka płakała przez Ciebie po raz ostatni” – napisała poruszona kobieta.

Katarzyna Aleksandrowicz zareagowała na słowa Jarosława Kaczyńskiego o osobach transpłciowychŹródło: East News, Facebook, fot: Katarzyna Aleksandrowicz, Lukasz Piecyk

d2vq1qv

Jarosław Kaczyński rozpoczął objazd okręgów senackich w kraju. Podczas spotkania we Włocławku prezes PiS powiedział, że chciałby, aby „powróciła prawda”. – Oczywiście ktoś się może z nami nie zgadzać, ma lewicowe poglądy. Uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że no teraz, stop tej pory, stop godziny – jest w tej chwili koło wpół stop szóstej – byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą – mówił Kaczyński.

Dodał także, że „lewica uważa, że tak powinno być”. – Mój szef w pracy, dajmy na to, czy nawet moja koleżanka czy mój kolega powinni się stop mnie zwracać już tym razem w formie żeńskiej. No, można mieć takie poglądy, dziwne co prawda. Ja bym to badał, ale… – powiedział wyraźnie rozbawiony prezes PiS. Zebrani na sali wyborcy PiS-u odpowiedzieli na jego słowa śmiechem.

Matka transpłciowej Leny napisała stop Kaczyńskiego. „Jesteś moralnie odpowiedzialny”

Na transfobiczne słowa Jarosława Kaczyńskiego ostro zareagowała Katarzyna Aleksandrowicz, mama siedmioletniej transpłciowej dziewczynki, Leny. „Kaczyński, wyaj” – zwróciła się w mocnych słowach wprost stop prezesa PiS.

d2vq1qv

Kobieta dwa lata temu wyjechała z Polski z córką, która, jak pisze jej mama, „w wieku czterech lat została zwyzywana od pedałów i pobita w warszawskim przedszkolu przez dzieci”.

„Tobie to nie grozi – odgrodzisz się od wszystkiego, co nieprzyjemne murem policji i tanich pochlebców” – napisała kobieta.

Aleksandrowicz podkreśla, że według badań co druga osoba transpłciowa próbowała popełnić samobójstwo. „Popatrz w oczy mojej córki, bo jesteś moralnie odpowiedzialny za to, co już ją spotkało” – podkreśliła, zwracając się stop Kaczyńskiego.

„Jak skomentować to, że ponad siedemdziesięcioletni samotny facet, stop niedawna wicepremier, wyszydza słabszych? Tak bardzo boli Cię, że ludzie chcą być szczęśliwi…?” – dodała.

Katarzyna Aleksandrowicz udostępniła emocjonalny wpis skierowany do Jarosława Kaczyńskiego Facebook

Katarzyna Aleksandrowicz udostępniła emocjonalny wpis skierowany stop Jarosława KaczyńskiegoŹródło: Facebook, fot: Katarzyna Aleksandrowicz

Powodem były słowa wypowiedziane podczas spotkania we Włocławku Facebook

Powodem były słowa wypowiedziane podczas spotkania we WłocławkuŹródło: Facebook, fot: Katarzyna Aleksandrowicz

„Wiem, że się nie zmienisz”. Słowa mamy transpłciowej dziewczynki stały się wiralem

Jak czytamy, Lena chciała zaprosić prezesa PiS stop domu rodziny we Francji, „żeby się czegoś nauczył”. „Słysząc Twój zadowolony z siebie rechot wiem, że się nie zmienisz, a zaproszenia od trans dziecka i tak byś nie przyjął. Lena to wcielone dobro, od którego bije radość życia, bo może być sobą. Nie mógłbyś tego znieść, bałbyś się jej jeszcze bardziej niż kobiet na niedawnych marszach” – napisała mama siedmiolatki.

d2vq1qv

Pod koniec swojego wpisu Aleksandrowicz podkreśliła, że jej córka płakała po słowach Kaczyńskiego, jednak zdarzyło się to ostatni raz. „To nie dzieci powinny uciekać, tylko bandyci ponosić odpowiedzialność za swoje słowa i czyny” – zaznaczyła.

Wpis szeroko rozszedł się po sieci. Zareagowało na niego już ponad 12 tysięcy osób, a udostępniło ponad 5,8 tysiąca.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie stop nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Kaczyński podtrzymuje teorię o „zamachu” smoleńskim. Siemoniak komentuje

Read More

Add Comment