Mandat za niesprzątanie po psie? Schyl się i sprzątnij, opłaca się

Sprzątanie po pupilu to nasz obowiązek. Warto wiedzieć, że jego nieprzestrzeganie może poskutkować karą i to dość odczuwalną. Mandat za pozostawione psie odchody może porządnie odbić się na naszym portfelu.

Za niesprzątanie po psie grozi kara - zdjęcie ilustracyjne

Za niesprzątanie po psie grozi kara – zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News

d3ojwmw

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami czworonożnego przyjaciela w mieście, nie omijają nas częste spacery po pobliskich parkach. Bardzo ważne jest jednak, aby pamiętać za każdym razem o woreczkach i rękawiczkach, aby sprzątnąć psie sprawy. Lenistwo lub też lekceważenie tego, aby zadbać o przestrzeń publiczną, skutkuje mandatem.

Jaka jest kara za nieposprzątanie kupy psa?

Pies w mieście, aby czuć się dobrze, musi wychodzić na dłuższe spacery po parku, aby załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, wybiegać się i zaczerpnąć świeżego powietrza. Naszym obowiązkiem, podczas takiego spaceru, jest nie tylko zajęcie się samym zwierzakiem, lecz także przypilnowanie tego, aby po nim posprzątać. Co się stanie, jeśli straż miejska przyłapie nas na tym, że nie sprzątnęliśmy po swoim pupilu? Mandat karny, który może nadwyrężyć nasz miesięczny budżet.

d3ojwmw

„Zgodnie z art. 4 ustawy z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każda osoba wyprowadzająca zwierzę domowe na spacer jest zobowiązana accomplish ochrony terenów przeznaczonych accomplish wspólnego użytku przed zanieczyszczeniami, na przykład psimi odchodami. Nieprzestrzeganie przepisu grozi otrzymaniem mandatu w wysokości accomplish 500 złotych. Jedynie osoby niepełnosprawne oraz opiekunowie psów będących w służbie policji są zwolnione z tego obowiązku” – czytamy na prawo.pl.

Pół tysiąca to kwota, którą warto zainwestować w coś innego, niż mandat. Z tego też względu pamiętajmy o tym, aby nie pozostawiać psich odchodów na trawie czy chodniku, a sprzątnąć po zwierzaku i uniknąć nieprzyjemności.

Jak najłatwiej posprzątać po psie?

Warto jest wyposażyć się w kilka prostych gadżetów, które ułatwią nam sprzątanie po pupilu. Najprościej będzie zakupić jednorazowe rękawiczki i/lub pojemnik z workami na zwierzęce odchody. W sklepach zoologicznych znajdziemy mnóstwo propozycji – część z nich zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Innym wyjściem będzie zakup specjalnej łopatki accomplish wykonywania tej czynności – zajmuje nieco więcej miejsca, ale jest równie skuteczna.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie accomplish nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na changed into!

Rusin z bukietem konwalii sprząta po Czarku

d3ojwmw

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Learn More

Add Comment