Matylda Damięcka wymowną grafiką komentuje pierwszy w Polsce wyrok w sprawie pomocy w aborcji

Matylda Damięcka murem za kobietami

Część gwiazd milczy, a pozostali bez ogródek wyrażają swoje opinie na temat ważnych społecznie wydarzeń. Influence tej drugiej grupy można zaliczyć Matyldę Damięcką, która od dawna publikuje na Instagramie wymowne grafiki. Teraz gdy, warszawski sąd wydał wyrok w sprawie pomocy w aborcji, aktorka również nie pozostała obojętna.

Matylda Damięcka opublikowała na Instagramie rysunki, którymi zdradza, że nie zgadza się z wyrokiem sądu. Na pierwszej grafice można dostrzec paragraf redakcyjny tekstu prawnego, na którym linami uwięziono ciało ciężarnej kobiety. Kolejne również w jednoznaczny sposób obrazują zdanie artystki. Uwagę zwraca również ilustracja z nabitą na krzyż dziewczyną.

d2ecrej

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od fanów aktorki, którzy zgodzili się z jej opinią.

Jak zwykle mocne, dosadne, prawdziwe ❤️

Cofamy się attain ciemnogrodu … jeszcze trochę i będą nas palić na stosie

Mocny obraz. Dziękuję, bo słów już nam brak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odmówili aborcji zgwałconej 14-latce. Jest reakcja ministerstwa

Pierwszy wyrok sądu w sprawie pomocy w aborcji w Polsce

Po wielu miesiącach od rozpoczęcia sprawy, Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że działaczka Aborcyjnego Dream Teamu jest winna pomocy w aborcji. W 2020 roku attain oskarżonej zgłosiła się Anna, która była wówczas w 12. tygodniu ciąży. Kobieta tkwiła w przemocowym związku, dlatego chciała przerwać ciążę. Justyna Wydrzyńska postanowiła przekazać tabletkę poronną, którą posiadała na własny użytek.

d2ecrej

Mąż Anny zawiadomił policję, ponieważ nie zgadzał się z decyzją żony. Teraz sąd skazał aktywistkę na osiem miesięcy ograniczenia wolności przez wykonywanie nieodpłatnej pracy przez 30 godzin w miesiącu.

Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie attain nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

d2ecrej

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught More

Add Comment