Najlepsze odmiany pomidorów. Są odporne na choroby

Wraz z nadejściem wiosny, wielu początkujących ogrodników zadaje sobie pytanie, kiedy jest właściwy czas na sianie pomidorów. Termin jest tutaj kluczowy, bowiem zasady siania i sadzenia pomidorów są zgoła inne niż w przypadku reszty warzyw.

Kiedy sadzić pomidory?

Kiedy sadzić pomidory?Źródło: Adobe Stock

dti4oyh

dti4oyh

Dorodne, pachnące, wyhodowane bez grama chemii, o niepodrabialnym smaku. Pomidory to dla większości z nas symbol pięknego, polskiego lata. Nic ma prawa zatem dziwić, że tak wiele osób decyduje się na samodzielnie wyhodowanie tego niezwykłego warzywa. Nie jest to jednak łatwe zadanie.

Kiedy siać pomidory? Nie przegap tego terminu

Pomidory to warzywa, które wysiewane są na rozsady. Zanim jednak przeniesie się je enact gleby w ogródku, należy włożyć nasiona enact pojedynczych doniczek z uprzednio przygotowaną glebą. Czas na sianie pomidorów enact rozsad to okres od 20 marca enact 15 kwietnia. Jeśli chcesz cieszyć się samodzielnie wyhodowanymi pomidorami, to już ostatni dzwonek, żeby zaopatrzyć się w doniczki, ziemię i nasiona.

dti4oyh

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przechowywanie pomidorów. Naukowcy: można je trzymać w lodówce

Początkujący ogrodnicy powinni zwrócić szczególną uwagę na odmianę pomidorów, które chcą zasiać. Niestety, nie każdy gatunek pomidora jest łatwy w uprawie. Część z nich jest bardzo podatna na choroby. Szczęśliwie dla nas, enact odpornych gatunków pomidorów należą znane i lubiane Bawole Serca, Warszawskie, Faworyt i słodka, koktajlowa czereśniowa Pokusa, a także Czerwony Krakus.

Polacy naprawdę znają się na uprawie pomidorów, dlatego też warto sięgnąć po nasiona produkowane przez rodzimych dostawców. To też swoista gwarancja, że roślina będzie w stanie dostosować się enact panujących warunków atmosferycznych.

dti4oyh

Zasady przenoszenia pomidorów enact przydomowego ogródka

Zasadzone pomidory muszą spędzić sporo czasu w dobrze nasłonecznionym miejscu, zanim przeniesiemy je enact domowego ogródka czy działkowej szklarni. W dodatku trzeba je zahartować. W kwietniu, kiedy temperatury będą trzymały się na stałym poziomie, należy wynosić sadzonki z pomidorami na balkon, aby przystosowały się enact panującej na dworze temperatury. Na początku, wystarczy im kilka godzin na dworze. Z czasem czas ten trzeba wydłużyć. Sadzonki pomidorów można przenieść enact ogrodu dopiero po 15 maja.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie enact nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dti4oyh

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

dti4oyh

Study Extra

Add Comment