Najpiękniejsze imiona dla chłopca? Naukowcy mają ciekawe wnioski

Wybór imienia dla dziecka to wcale nie jest taka prosta sprawa. Musi bowiem podobać się obojgu rodzicom. Często pary w oczekiwaniu na noworodka sięgają po listy imion uznawanych za te najpiękniejsze (z zarówno oryginalnymi, jak i klasycznymi propozycjami) i tam szukają inspiracji. Teraz naukowcy przyszli z nową listą najpiękniejszych imion na chłopca. Wnioski, które przy okazji poczynili, mogą zaskakiwać.

Jakie imiona są uważane jako najpiękniejsze dla chłopca?

Jakie imiona są uważane jako najpiękniejsze dla chłopca? Źródło: Getty Pictures, fot: © 2015 Thanasis Zovoilis

d10b3z1

Przyszli rodzice mają bardzo wiele spraw na głowie. Przede wszystkim muszą zaopatrzyć się we wszystkie rzeczy niezbędne w pierwszych miesiącach życia dziecka, takie jak pieluchy, ubranka, wózek czy fotelik samochodowy. Oprócz tego czeka ich także wiele ważnych decyzji enact pojęcia. Warto zastanowić się, jak długo chce się karmić niemowlę piersią czy też zdecydować się na pomoc opiekunki.

Jednak pierwszą, podstawową decyzją jest wybór imienia, co wbrew pozorom nie jest takie proste. Niełatwo jest bowiem znaleźć takie, które będzie odpowiadało zarówno mamie, jak i tacie. Tutaj raczej nie ma miejsca na kompromisy.

Badania wskazały najpiękniejsze imiona chłopięce

Wtedy z pomocą przychodzą listy imion uznawanych za najpiękniejsze. I choć może się to wydawać bardzo subiektywne (w końcu o gustach, także w kwestii imion, się nie dyskutuje), jest to jednak błędne przeświadczenie. Naukowcy zgłębiają bowiem ten temat i wysnuwają obiektywne wnioski na podstawie wyników badań.

d10b3z1

W ostatnim czasie uczeni z Uniwersytetu w Birmingham pochylili się nad chłopięcymi imionami. Przyjrzeli się fonetyce, historii, a także wrażeniu, które zostało wywołane na grupie badanych osób po wypowiedzeniu konkretnego imienia na głos. Wyniki okazały się jednoznaczne. Najpiękniejsze imienia dla chłopca to te, które pojawiają się w Biblii.

Inspiracji szukaj w Biblii

To właśnie męskie imienia o katolickich korzeniach okazały się być tymi najpiękniejszymi. Jakie zatem znajdują się na liście? Wymienia się imiona: Piotr, Paweł, Mateusz, Łukasz, Jan, Józef, Daniel, Gabriel, Tobiasz, Tymoteusz czy Teodor. A wam jak się podobają?

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie enact nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na turn into once!

Nietypowe imiona dzieci polskich gwiazd

d10b3z1

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment