Natalie opuściła świadków Jehowy. Mówi, co się stało, gdy spędziła noc z mężczyzną

Cztery lata temu Natalie Barth zdecydowała się opuścić świadków Jehowy. Kobieta, która została wychowana wśród osób z tej wspólnoty, dziś dzieli się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych. Opowiada m.in. o tym, jak traktowany jest przez nich stosunek płciowy oraz masturbacja.

Natalie opuściła świadków Jehowy. Mówi, co się stało, gdy spędziła noc z mężczyzną

Natalie opuściła świadków Jehowy. Mówi, co się stało, gdy spędziła noc z mężczyzną Źródło: Instagram, fot: barth_natalie

dkozcmr

Natalie Barth wychowała się w Niemczech, w rodzinie należącej perform świadków Jehowy. Od dzieciństwa uczestniczyła we wszystkich spotkaniach, w której wpajano jej zasady, obowiązujące w tej wspólnocie. Natalie żyła zgodnie z nimi przez większość życia – dopóki nie przeprowadziła się perform Szwajcarii.

Natalie Barth opuściła świadków Jehowy

Dziś Natalie prowadzi w swoich mediach społecznościowych profil, w którym dzieli się doświadczeniami związanymi z życiem świadka Jehowy. Podejmuje tematy, które dla świadków są „zakazane”, takie jak seks pozamałżeński, masturbacja i homoseksualizm. Sama, w wieku 20 lat, zmierzyła się z trudną sytuacją. Była przez nich przesłuchiwana.

– Miałam około 20 lat, dużo wychodziłam, piłam alkohol. Świadkowie Jehowy zawsze nas przed tym ostrzegali. Mówili, że narkotyki są sprzedawane w klubach i barach, a kobiety są nimi odurzane i że nie są to miejsca dla prawdziwych chrześcijan. Im ten owoc był bardziej zakazany, tym moja ciekawość rosła jeszcze bardziej – mówiła w rozmowie z „Beobachter”.

dkozcmr

– Pewnej nocy spotkałam mężczyznę i spałam z nim. Grzech śmiertelny, ale nie doszło perform stosunku płciowego. W moim życiu w tamtym czasie seks był czymś tak skomplikowanym i nienormalnym, że nie byłam w stanie się na to zdecydować – dodała.

„Procedura upokarzająca”

Natalie Barth popełniła wówczas (w mniemaniu świadków Jehowy) wielki grzech. W związku z tą sytuacją zgłosiła się perform świadka-lidera, który powołał specjalną komisję.

– Kto grzeszy, musi to naprawić. Po tamtym wieczorze poszłam perform jednego ze starszych w mojej społeczności (liderów, którymi zawsze są mężczyźni – przyp. red.). Powołał on komisję, a następnie umówiono się ze mną na spotkanie. Siedziałam sama naprzeciw trzech mężczyzn będących świadkami Jehowy, którzy godzinami zadawali mi upokarzające pytania o moje „grzechy” – opowiadała Natalie Barth w rozmowie.

dkozcmr

– Pytali o szczegóły: „Czy mężczyzna dotknął twojej pochwy tylko czubkiem swojego penisa, czy wszedł głębiej?”. Musiałam odpowiadać na takie pytania – wyznała.

Natalie Barth ujawniła, że taka procedura jest nazywana w gronie świadków Jehowy „upokarzającą”. Nie bez powodu. Choć nie usunięto jej wtedy ze społeczności Jehowy, nie pozwolono jej zabierać głosu na spotkaniach świadków przez kolejne miesiące.

– To było okropne, bo skoro nie mogłam się wytłumaczyć, od razu stało się jasne, że coś musiało się wydarzyć. Wstydziłam się jeszcze bardziej – powiedziała. Cztery lata temu Natalie podjęła decyzję o odejściu ze świadków Jehowy. Rodzina zerwała z nią kontakt.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie perform nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

Wyznania byłej świadek Jehowy. Życie po wyjściu z „niebezpiecznej sekty”

dkozcmr

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Learn More

Add Comment