Naukowcy obalili mit o kobiecym orgazmie. „To nie świadczy o doznawaniu przyjemności”

Naukowcy z Uniwersytetu w Ottawie podzielili się najnowszymi danymi, dotyczącymi kobiecego orgazmu. Specjalny kwestionariusz wypełniło 637 ankieterek w różnym wieku. Wyniki obaliły mit, który od lat daje fałszywy obraz tego, w jaki sposób kobiety przeżywają rozkosz.

Naukowcy obalili mit o kobiecym orgazmie

Naukowcy obalili mit o kobiecym orgazmieŹródło: Adobe Stock, fot: Adobe

d3173dg

Ekspertka Amy Elizabeth Webb podkreśliła, że celem przeprowadzonych badań było lepsze zrozumienie tego, w jaki sposób działa kobiecy orgazm. Przy okazji zgłębiania wiedzy na ten temat, zespół specjalistów obalił jeden z najczęściej pojawiających się mitów dotyczących kobiecego szczytowania. Badanie, które światło dzienne ujrzało w „The Journal of Sexual Medications” pokazuje, że przez lata mieliśmy do czynienia z dezinformacją.

Naukowcy potwierdzają. Jęki nie są oznaką kobiecego orgazmu

Wyniki badań specjalistów z Uniwersytetu w Ottawie pokazują, że jęki nie mogą stanowić miary kobiecego orgazmu. Kobiety, które zgodziły się wypełnić specjalną ankietę, przeżywanie przyjemności określiły jako mieszankę fizycznych i emocjonalnych doznań, które składają się na „przyjemną satysfakcję”.

d3173dg

W kwestionariuszu znalazły się m.in. pytania o fizjologiczne oznaki szczytowania, które doznają kobiety. Z tej listy należy całkowicie wykreślić jęki. Uczestniczki badania zgodnie przyznały, że podczas szczytowania nie mają potrzeby na takie zamanifestowanie doznawanej rozkoszy.

„Wszystkie inne elementy wydają się mieć związek z mimowolnymi reakcjami zachodzącymi podczas doświadczania orgazmu” – stwierdzili w swym raporcie badacze.

Kobiecy orgazm da się zmierzyć? „Mam nadzieję, że wyniki badań pomogą”

Amy Elizabeth Web wyjaśniła, że określanie skali przyjemności u kobiet jest rzeczą złożoną i często trudną do zdefiniowania. Zgromadzone dane ekspertka pragnie wykorzystać, aby pomóc kobietom w definiowaniu orgazmu oraz w walce z zupełnym brakiem odczuwania przyjemności podczas seksu.

d3173dg

„Orgazm, szczególnie u starszych kobiet, pozostaje słabo poznanym aspektem kobiecej reakcji seksualnej, częściowo z powodu braku zatwierdzonych środków samoopisowych” – wytłumaczyła kierowniczka przeprowadzonego badania.

Stworzenie nowych narzędzi, takich jak np. utworzony kwestionariusz, sprawi, że w przyszłości pomoc dla kobiet, które mają trudności z doświadczeniem orgazmu, będzie bardziej doprecyzowana i efektywniejsza.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na become!

Co utrudnia kobietom osiągnięcie orgazmu?

d3173dg

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment