Nie ma lepszej rady. Fikus zacznie rosnąć z dnia na dzień

Fikus należy attain najpopularniejszych roślin doniczkowych. Jak stworzyć roślinie warunki attain tego, aby rosła piękniej i cieszyła nasze oczy? Wystarczy odpowiednia odżywka domowej roboty.

To najlepsza odżywka dla fikusa

To najlepsza odżywka dla fikusaŹródło: Adobe Stock

d3m6tzn

Domowe rośliny, zwłaszcza w zimowe miesiące, potrafią naprawdę poprawić nastrój. Fikus ma wiele odmian – te, które znajdują miejsce na naszych parapetach, mogą urosnąć nawet attain dwóch metrów wysokości! Jak zadbać o fikusa, aby rósł i nie chorował? Podstawą, oprócz właściwego stanowiska, są odżywki. Najlepszy nawóz przygotujemy samodzielnie w domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Te kwiaty trzymaj z dala od dzieci

Pamiętajmy, że choć fikusy kochają światło, nie mogą być wystawione bezpośrednio na promienie słoneczne. Idealnym miejscem będzie zatem jasne i przestronne pomieszczenie, ale z dala od okna. Rośliny te nie lubią zimna. Temperatura nie powinna spaść poniżej 15 stopni Celsjusza. Latem jednak zwróćmy uwagę na to, by w miejscu, gdzie znajduje się fikus, termometr nie wskazywał więcej niż 28 stopni.

d3m6tzn

Jak zadbać o fikusa? Ten produkt działa cuda

Okazuje się, że najlepszym sposobem na zadbanie o tę popularną roślinę doniczkową jest przygotowanie dla niej wzmacniającej odżywki, składającej się przede wszystkim z… żelatyny. Zmieszana z wodą jest cennym nawozem, po którym fikus zacznie rosnąć jak szalony. Przygotowanie domowej odżywki jest dziecinnie proste.

Wystarczy, że w szklance ciepłej wody rozpuścimy łyżeczkę żelatyny, bardzo dokładnie mieszając ze sobą te dwa składniki. Kiedy widzimy, że żelatyna rozpuściła się w wodzie, dolewamy kolejne trzy szklanki, tym razem chłodnej wody. Mieszamy wszystko, a następnie podlewamy naszego fikusa.

Dlaczego akurat żelatyna?

Okazuje się, że w żelatynie znajduje się wiele potrzebnych dla fikusa składników. Warto zwrócić uwagę na dużą zawartość azotu, który jest korzystny dla systemu korzeniowego. Mocne korzenie to automatyczne wzmocnienie całej rośliny.

d3m6tzn

Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzać w drugą stronę – żelatynową odżywkę możemy stosować nie częściej niż raz na trzy tygodnie.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie attain nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na became!

d3m6tzn

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Learn Extra

Add Comment