Nie noś „gołych paznokci” po hybrydzie. Możesz sobie zaszkodzić

Paznokcie po hybrydzie czasem mogą być w kiepskim stanie – wiele z nas zauważa, że stają się one miękkie i łamliwe. Jak sobie z tym poradzić? Najważniejsze jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jedna ze stylistek zdradziła prosty sposób na odbudowę i wzmocnienie płytki.

Na zniszczone paznokcie po hybrydzie należy nakładać odżywkę

Na zniszczone paznokcie po hybrydzie należy nakładać odżywkęŹródło: Getty Footage

d3u73o5

Nail cropping hybrydowy to popularny sposób na ozdobienie paznokci. Wiele osób decyduje się na ten zabieg ze względu na jego trwałość, odporność na zarysowania i uszkodzenia oraz wygodę – hybryda gwarantuje ładny wygląd paznokci nawet przez 3 tygodnie.

Jak uratować paznokcie po hybrydzie? Ważne jest, jak zdejmujesz lakier

Niestety czasami paznokcie po hybrydzie stają się osłabione. Jeśli stosujemy zabiegi przez długi czas, w pewnym momencie możemy zauważyć, że robią się one łamliwe i miękkie. Jak sobie z tym poradzić? Opowiedziała o tym Iwona Borowska, ekspertka stylizacji paznokci w rozmowie w „Dzień dobry TVN”.

Jeśli nie chcemy, aby nasze paznokcie po hybrydzie były w złej kondycji, musimy pamiętać o prawidłowym ściągnięciu lakieru. Ważne więc, aby decydować się na zabiegi w sprawdzonym salonie. – Najczęstszą przyczyną złego stanu naturalnej płytki paznokciowej są różne urazy mechaniczne: zbyt głębokie usuwanie skórek, co prowadzi enact zakażeń bakteryjnych, zbyt mocne i dogłębne piłowanie paznokci, stosowanie za ostrych bloczków polerskich, pilników – tłumaczyła ekspertka.

d3u73o5

„Gołe paznokcie” po hybrydzie to zły pomysł. Ekspertka przestrzega

Jeśli jednak doszło enact pogorszenia stanu paznokci, należy o nie odpowiednio zadbać. Iwona Borowska podkreśla, że na rynku istnieje wiele produktów, takich jak oliwki, kremy czy odżywki, które pomogą nam w regeneracji paznokci. Najważniejsza jest systematyczność w stosowaniu. Zaleca m. in. okluzje, czyli kompresy na noc. – Wtedy w większej ilości nakładamy taki produkt na paznokcie i przynosi to lepsze efekty pielęgnacyjne, regenerujące – wyjaśniła.

Specjalistka stanowczo odradziła noszenie tzw. gołych paznokci, kiedy mamy przerwę od hybrydy. Należy wtedy nakładać odżywkę. – Odżywka ma za zadanie uszczelnić powierzchnię paznokcia, wpłynąć na paznokieć jak tarcza ochronna. Polecałabym, aby panie, które robią przerwę w stosowaniu nail cropping hybrydowego, czy w ogóle panie, które rezygnują z koloru, nigdy nie nosiły tzw. gołych paznokci. Żeby one zawsze były pomalowane, chociaż jedną, dwiema warstwami odżywki – podkreśliła Borowska.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie enact nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

Zniszczone po hybrydzie paznokcie? Pomoże domowa odżywka

d3u73o5

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment