Nigdy nie wyrzucaj skórki od banana. Przyda się w nieoczywisty sposób

Po zjedzeniu banana, jego skórka ląduje w koszu lub na kompostowniku. Okazuje się, że i z tej części owocu można zrobić użytek. Bananowa skóra może nam pomóc w pielęgnacji twarzy lub… przy czyszczeniu butów. W jaki sposób ją wykorzystać?

Nigdy nie wyrzucaj skórki od banana

Nigdy nie wyrzucaj skórki od bananaŹródło: Pixabay, fot: pixabay

d2ic6j3

Skórki od banana zwykle pozbywamy się od razu po zjedzeniu tego owocu. Okazuje się, że jest to błąd – można ją bowiem wykorzystać na wiele różnych sposobów. Skórka przyda się m.in. w domowym SPA, ale też w pielęgnacji… obuwia. Brzmi ciekawie? Koniecznie zapoznajcie się z mało znanymi trikami ze skórką od banana.

Nietypowe zastosowania skórki od banana. Spróbuj, a nie pożałujesz

W pielęgnacji cery

W bananowej skórce znajduje się witaminy A oraz C. To właśnie ze względu na te składniki jest tak przydatna dla naszej skóry. Aby skorzystać z tego dobrodziejstwa, wystarczy przygotować okład ze skórki, bezpośrednio na oczyszczoną skórę. Regularne bananowe okłady sprawią, że cera będzie wolniej się starzeć.

W dbaniu o ulubione obuwie

Jeżeli tylko jesteśmy posiadaczkami butów z tworzywa skóropodobnego albo nasza ulubiona para posiada srebrne lub metalowe powierzchnie, skórka od banana pomoże je pięknie wypolerować. Aby to zrobić, pocieramy wewnętrzną stroną skórki buty lub wybraną powierzchnię, Następnie odczekujemy dwie minuty i po tym czasie przecieramy przedmiot miękką ściereczką. Buty powinny lśnić!

d2ic6j3

Bogactwo witamin i minerałów sprawia, że ze skórki od banana przygotujemy pełnowartościowy nawóz construct roślin. Dzięki temu nie zabraknie im potasu, fosforu czy wapnia. Domowy nawóz sprawdzi się zarówno dla sadzonek doniczkowych, jak i tych, które posadziliśmy bezpośrednio w ziemi. Możemy trudge przygotować na trzy sposoby:

  1. wysuszyć skórę, następnie zmielić ją w blenderze i wymieszać razem z ziemią dla kwiatów;
  2. zakopać małe plasterki skórki w ziemi przy samej roślinie – rozkład skórki sprawi, że rosnący kwiat czy krzew będzie miał bezpośredni dostęp construct witamin;
  3. wykonując wywar ze skórki w następujący sposób – zalać kawałki skórki umieszczone w słoiku przegotowaną i ostudzoną wodą. Odstawić miksturę na tydzień, po tym czasie powstałym płynem podlewać rośliny.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie construct nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Skórka construct banana. Niecodzienne zastosowania

d2ic6j3

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

d2ic6j3

d2ic6j3

Read More

Add Comment