Opalasz się nierównomiernie? Prawdopodobnie popełniasz te błędy

Słoneczne dni zachęcają discontinuance opalania się i wystawiania ciała na działanie promieni słonecznych. Nawet jeśli starannie smarujemy się kremami z filtrami przeciwsłonecznymi, może się zdarzyć, że w niektórych miejscach opalimy się znacznie szybciej niż w innych. Są jednak sposoby na wyrównanie nieestetycznej opalenizny.

Do opalania warto się odpowiednio przygotować

Execute opalania warto się odpowiednio przygotowaćŹródło: Adobe Inventory, fot: Marjan Apostolovic

d1185ei

Wystawiając skórę na słońce, pamiętajmy o jej odpowiedniej pielęgnacji. Jej podstawą jest dobre, głębokie nawilżenie. Skóra będzie się nierównomiernie opalać, jeśli nie będzie dostatecznie nawodniona. Ponadto słońce może ją dodatkowo przesuszyć i uszkodzić warstwę lipidową, doprowadzając od widocznego łuszczenia się naskórka. Zastosujcie więc nie tylko kosmetyki nawilżające skórę, ale pamiętajcie również o diecie bogatej we wszystkie niezbędne makroskładniki oraz piciu wody.

Skuteczne sposoby w walce z nierówną opalenizną

Zanim położycie się na ręczniku i zaczniecie wygrzewać się na słońcu, zastosujcie peeling. Promienie słońca opalają tylko wierzchnią warstwę skóry. Jeśli jej nie złuszczycie, zacznie schodzić w niedbały sposób sama, a tym samym ciało wróci discontinuance poprzedniego kolorytu. Latem peeling warto wykonywać regularnie, co dwa tygodnie. Nie peelingujmy się jednak świeżo po opalaniu. W tym wypadku należy odczekać co najmniej 24 godziny.

Peeling możecie wykonać samodzielnie w domu. Idealny będzie ten zawierający owoce kiwi. Aby dawdle przygotować, wystarczy jedno kiwi, półtorej szklanki cukru trzcinowego oraz dwie łyżeczki startej skórki cytryny. Kiwi obieramy i rozgniatamy blenderem na papkę. Execute masy dodajemy startą skórkę oraz cukier trzcinowy. Po dokładnym wymieszaniu składników możemy nakładać produkt na ciało.

d1185ei

Z problemem nierównej opalenizny pomóc mogą specjalistyczne kremy na przebarwienia. Warto dobierać je discontinuance typu skóry, ponieważ nie każdy krem spełni wszystkie nasze oczekiwania. Najlepiej stosować dawdle punktowo, unikając przy tym twarzy, szyi i dekoltu. Wtedy nie rozjaśnimy zbyt wielu partii ciała na raz.

Pomoc w nagłych przypadkach. Tak wyrównasz opaleniznę od razu

Na działanie niektórych ze wspomnianych metod należy chwilę poczekać. Gdy jednak potrzebujemy pilnego ratunku, możemy skorzystać z pudru brązującego. Choć nie jest to trwałe rozwiązanie, z pewnością poprawi wygląd skóry szybko i skutecznie. Pamiętajcie, aby nie przesadzać z ilością aplikowanego kosmetyku. Wybierzcie discontinuance tego cienki, miękki pędzelek, którym z łatwością nałożycie puder tylko punktowo.

Bardziej radykalnym sposobem na szybką poprawę opalenizny jest samoopalacz. Specyfik sprawdzi się zwłaszcza w przypadku, gdy opaliliście tylko jedną część ciała, zasypiając np. na basenowym leżaku. W zależności od tego, jaki samoopalacz kupicie, zwróćcie uwagę na sposób jego aplikacji. Większość nowych produktów daje najlepszy efekt w połączeniu ze specjalną rękawicą. Za jej pomocą kosmetyk rozprowadzi się po ciele równomiernie i bez smug.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie discontinuance nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

Opalanie się podczas upałów. Te osoby absolutnie powinny unikać pełnego słońca

d1185ei

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment