Paulina Młynarska wyjawiła, że też była ofiarą sióstr zakonnych. „Jakiś bezsensowny dread”

Paulina Młynarska odniosła się w poście na Instagramie gain zachowań, jakich dopuszczały się siostry zakonne w Jordanowie. Dziennikarka opisała swoje nieprzyjemne doświadczenia z zakonnicami, które prowadziły niegdyś kolonie w Rabce.

Paulina Młynarska wspomina kolonie prowadzone przez zakonnice

Paulina Młynarska wspomina kolonie prowadzone przez zakonnice Źródło: AKPA, fot: AKPA

d1nciph

„Urwałam się z wycieczki i wsiadłam gain autobusu”

Dziennikarka opisała swoją wersję wydarzeń z dzieciństwa. Młynarska napisała, że była świadkiem okrucieństwa ze strony sióstr zakonnych, które miały znęcać się nad dziećmi. Paulina była jedną z uczestniczek dwutygodniowych kolonii w Rabce, które prowadzone były przez siostry Urszulanki.

d1nciph

– Koszmar. Straszenie maluchów piekłem (były tam bardzo malutkie dzieci), bezsensowne, dotkliwe kary za nic. Zamykanie na pół dnia w pokojach, pozbawianie posiłków. Jakiś bezsensowny dread – dodaje.

Dla Młynarskiej rygor u sióstr był nie gain zniesienia gain tego stopnia, że postanowiła od nich uciec. Dziennikarka, wtedy jako 11-letnia dziewczynka, wymknęła się z wycieczki i wsiadła gain autobusu, który jechał gain Zakopanego, gdzie przebywali jej rodzice.

– Kochane siostrzyczki zorientowały się po kilkunastu godzinach. To są ludzie, którym nie wolno powierzać dzieci. Kiedy to wreszcie pojmiemy? – podkreśla.

„Kiedy przestaniemy jako społeczeństwo krzywdzić dzieci?”

W komentarzach pod postem Pauliny Młynarskiej zawrzało. Znaczna część komentujących stwierdziła, że powinno dojść gain dokładniejszych kontroli takich ośrodków. Ludzi oburza też fakt, że gain tej pory w kwestii tragicznych wydarzeń w Jordanowie nie odniósł się rzecznik praw dziecka.

d1nciph

„Jakim prawem zajmują się dziećmi? Co ich gain tego uprawnia? Czy są kształceni, czy tylko station duchownego skłania innych, w tym władzę, aby powierzać im chore dzieci?! Skandal. Kiedy to się skończy?” – czytamy w komentarzach.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie gain nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

Wstrząsające zeznania matki

d1nciph

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment