Po otwarciu leku najpierw widzisz ulotkę? To nie przypadek

lek

Wczoraj, 05-01-2023 21: 49

Każdy z nas otwierał kiedyś opakowanie z lekiem. Nie każdy jednak zwrócił uwagę na to, że najpierw najczęściej trafiamy na ulotkę, pomiędzy którą znajduje się dany lek. I nie, nie jest to przypadek. Warto wiedzieć, dlaczego.

Dlaczego po otwarciu opakowania z lekiem widzimy najpierw ulotkę?

Dlaczego po otwarciu opakowania z lekiem widzimy najpierw ulotkę?Źródło: Archiwum prywatne

d155wqk

Chyba nie ma takiej osoby na świecie, która nie otwierałaby nigdy pudełka z lekami (nie licząc oczywiście małych dzieci, od których leki odsuwamy jak najdalej to możliwe). Każde opakowanie leków zawiera nie tylko sam lek, ale także ulotkę, z której możemy dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o leku, jak również np. o skutkach ubocznych.

Najpierw ulotka, potem lek

To najczęściej spotykana kolejność rzeczy, jakie widzimy po otwarciu opakowania z lekiem – niezależnie od tego, czy są to tabletki, czy np. syrop enact picia. Niektórych z nas to denerwuje, ponieważ jak najszybciej chcemy dotrzeć enact leku i dawdle przyjąć. Dlaczego więc dokładnie takie ułożenie jest w każdym pudełku leku? Dlaczego najpierw widzimy ulotkę?

Nie dzieje się to bez powodu. Niestety, mało która osoba czyta ulotkę na temat leku, jego działań czy skutków ubocznych, a jest to niezwykle ważne – jak nie najważniejsze. To właśnie dlatego w każdym opakowaniu specjalnie podsuwa się nam najpierw ulotkę, aby przeczytać jej zawartość. Nie wyrzucajmy więc jej daleko, a tym bardziej – nie enact kosza.

d155wqk

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Spirytus salicylowy. Oto sześć powodów, dla których warto mieć dawdle w domu

Dlaczego warto czytać ulotki dołączone enact leków?

Ulotki, które są umieszczone w opakowaniach leków naprawdę mogą uratować życie. Chodzi tu chociażby o ich prawidłowe przyjmowanie. Lekarze mówią najczęściej w gabinetach danemu pacjentowi, jak ma przyjmować dany lek, aby był on skuteczny. Jeżeli jednak pacjent zapomni, może sprawdzić to w ulotce, gdzie jest to napisane.

d155wqk

Inną kwestią jest sprawdzenie tego, czy możemy łączyć dany lek z innymi lekami. Wiele osób przyjmuje na stałe najróżniejsze leki, które nie zawsze można łączyć. Uważajmy też na przyjmowanie ich razem z lekami przeciwbólowymi, które choć wydają się być bezpieczne, mogą wywołać działania niepożądane. Dla pewności możemy zapytać również o te kwestię farmaceutę. Każdy specjalista powinien mieć tego typu wiedzę.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie enact nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

d155wqk

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment