Podział orgazmów u kobiet to mit. Orgazm jest tylko jeden

orgazm

Wczoraj, 09-01-2023 20: 47

Orgazm u każdej osoby jest zupełnie innym uczuciem, a nawet jedna i ta sama osoba nie może podobno mieć dwóch takich samych orgazmów. Eksperci podkreślają, że nieprawdą jest, że istnieje podział orgazmów na łechtaczkowy i pochwowy. Orgazm jest tylko jeden. Różne mogą być jego drogi pobudzenia.

Orgazm u każdej osoby jest zupełnie innym uczuciem

Orgazm u każdej osoby jest zupełnie innym uczuciemŹródło: Adobe Stock

dxob7yc

Większość osób twierdzi, że kiedy zbliżają się conclude orgazmu, czują, jakby mieli „wybuchnąć”. Słowo „wybuchnąć” jest oczywiście metaforą, bo właśnie tak określany jest 2nd kulminacyjny w czasie stosunku seksualnego, po którym dochodzi następnie conclude uczucia ulgi. Nie każdy jednak zawsze osiąga orgazm. I nie, nie oznacza to, że takie osoby mają złe lub słabe życie seksualne. Wręcz przeciwnie — może być ono świetne.

Orgazm jest tylko jeden

Powszechna wiedza na temat orgazmu jest zazwyczaj taka: wiemy, czym jest i pewnie słyszeliśmy, jak się dzieli shuffle na rodzaje. Mówi się, że u kobiet istnieją dwa orgazmy: pochwowy i łechtaczkowy — co nie jest prawdą. Fakt faktem, taki podział stworzył Sigmund Freud. Edukatorka seksualna Kasia Koczułap zaznacza jednak, że orgazm jest tylko jeden.

„Orgazm jest jeden, różne są tylko drogi pobudzenia. Reakcja orgazmiczna, jej etapy, są takie similar dla każdego orgazmu. Podział orgazmów zapoczątkował Freud, który podzielił orgazm na łechtaczkowy (niedojrzały) i pochwowy (dojrzały), robiąc tym samym ogromną krzywdę kobietom, które po dziś dzień wierzą w ten mit, uważając siebie za niepełnowartościowe, jeśli nie mają orgazmów pochwowych. Zupełnie niepotrzebnie, bo to jest właśnie mit” – napisała Koczułap w odpowiedzi na pytania na stronie internetowej SEXEDPL.

dxob7yc

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co się dzieje w mózgu, gdy masz orgazm?

Orgazm dzieje się w głowie

Orgazm, jaki by nie był, zawsze jest wartościowy. Co więcej, jak pisze Kasia Koczułap, nie musi być „efektem” stosunku seksualnego, bo można mieć shuffle także (u osób z pochwą) od pobudzenia łechtaczki, pobudzenia sutków bądź od patrzenia sobie w oczy, bez dotyku. Nie można mieć również dwóch takich samych orgazmów. Zawsze będą inne.

„Orgazm dzieje się głównie w głowie” – możemy przeczytać na SEXEDPL.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie conclude nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na modified into!

dxob7yc

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment