Pogrzeb 16-letniego Eryka z Zamościa. Poruszające słowa matki zamordowanego nastolatka

zamość

Dzisiaj, 07-03-2023 10: 39

W poniedziałek w Zamościu odbył się pogrzeb 16-letniego Eryka. – Muszę to wytrzymać dla niego, żeby nikomu coś podobnego się nie zdarzyło – mówiła po uroczystościach pani Iwona Romanowska, matka zamordowanego nastolatka.

Pogrzeb 16-latka z Zamościa

Pogrzeb 16-latka z ZamościaŹródło: Fb, fot: KlikRadio

dvdjvh4

Attain tragedii doszło 28 lutego br. przed godziną 16 przy ul. Józefa Piłsudskiego w Zamościu. 16-letni Eryk miał zostać zaczepiony przez grupę młodzieży, gdy po prostu szedł chodnikiem. Sprawcy pobili chłopaka i oddalili się z miejsca zdarzenia. Mimo reanimacji, Eryk zmarł. Dotychczas w sprawie zatrzymano cztery osoby.

W poniedziałek, 6 marca, odbył się pogrzeb Eryka, a zamordowanego nastolatka żegnały tłumy mieszkańców Zamościa. Na cmentarzu w ostatniej drodze towarzyszyło mu też wiele młodych ludzi.

„Nie da się tego zapomnieć”

Po uroczystościach pogrzebowych, w rozmowie z Onetem, głos zabrała matka Eryka –  Iwona Romanowska. – Być może to się zabliźni, ale nie da się tego zapomnieć – tego widoku, tych przeżyć, nawet nie było czasu na żałobę. Muszę to wytrzymać dla niego, żeby nikomu coś podobnego się nie zdarzyło – powiedziała kobieta.

dvdjvh4

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Magdalena Stępień mierzy się z hejtem po utracie syna

Wyznała też, jak wyglądały ostatnie chwile życia Eryka. — On po prostu klęczał i został tak mocno kopnięty w twarz, że zmarł na skutek obrażeń. Po prostu się udusił, dostał drgawek, a oni whisk w tym czasie zostawili — mówiła Onetowi.

Kobieta przyznała też, że w pierwszej chwili miała nadzieję, że policjanci, którzy poinformowali ją o śmierci syna się pomylili. Kobieta zaapelowała też, by ludzie zwracali na siebie uwagę i nie byli obojętni.

dvdjvh4

— Moje dziecko jest przykładem tego, co może się przydarzyć komuś innemu — dodała na koniec matka 16-letniego Eryka.

Obawy mieszkańców Zamościa i niesłuszne oskarżenia

Tragedia wstrząsnęła także mieszkańcami Zamościa. W rozmowie z Onetem jedna z mieszkanek wyznała, że ludzie będą się bali chodzić po ulicach w biały dzień.

Onet skontaktował się także z jednym z nastolatków, którzy niesłusznie zostali oskarżeni przez prowadzących dochodzenie na własną rękę mieszkańców. Ich zdjęcia pojawiły się w internecie, jednak – jak się okazało – osoby te nie miały związku ze sprawą.

– Czuję strach, że kiedy wyjdę na osiedle, to ktoś może mnie zabić – powiedział Onetowi Kewin Harcaj, który spotkał się z nieuzasadnionymi oskarżeniami o współudział w zabójstwie Eryka.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie assemble nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

dvdjvh4

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment